• Gminny Turniej Piłki Nożnej
    • Gminny Turniej Piłki Nożnej

    • W czwartkowy poranek 5 października na stadionie OSIR-u w Strzegomiu odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Na turnieju nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji, która wystąpiła w składzie: Wiktor Strama, Alex Goldian, Natan Fudała, Bartosz Dyduch, Antoni Mądrzak, Marcel Gołębiowski, Marcel Winsz, Szymon Kuszaj, Krzysztof Król i Sebastian Pawlik. W kategorii klas starszych 7-8, czyli tam gdzie zagrał nasz zespół do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół trafił do grupy gdzie grały trzy drużyny, oprócz nas były jeszcze reprezentacje ze szkoły z Jaroszowa oraz PSP 4 ze Strzegomia.

     W pierwszym spotkaniu łatwo uporaliśmy się z przeciwnikiem z Jaroszowa wygrywając 8:0, natomiast w drugi spotkaniu poprzeczka poszła znacznie w górę i nasi chłopcy okazali się słabsi od swoich rówieśników z PSP 4 przegrywając ostatecznie 0:2. Te wyniki zagwarantowały nam jednak ostatecznie III miejsce w turnieju. Gratulacje dla naszych piłkarzy!

     Jakub Janowicz

   • Dzień Chłopaka
    • Dzień Chłopaka

    • W piątek, 30 września w naszej szkole panowała swobodna atmosfera, która sprzyjała obchodom Dnia Chłopaka. To święto, już na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Zarówno w oddziale przedszkolnym jaki i w klasach I-VIII, na chłopców czekała moc prezentów i niespodzianek.

     Przedszkolaki obchodzili święto przy muzyce i tańcach, ale nie zabrakło również zabaw rozwijających spostrzegawczość i sprawność manualną. Chłopcy otrzymali drobne upominki od swoich przedszkolnych koleżanek a mamy zadbały o poczęstunek i upiekły babeczki.

     W klasie pierwszej i drugiej uczniowie świętowali na świeżym powietrzu. Wychowawczynie zorganizowały grilla oraz zapewniły wiele atrakcji w postaci gier i zabaw ruchowych. Piknik na trawie należał do bardzo udanych.  

     W ramach projektu rządowego “Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła została wyposażona min. w sprzęt AGD, który wykorzystano podczas obchodów Dnia Chłopaka. Chłopcy, z klasy III zamienili się w kucharzy i przyrządzili smaczne gofry oraz pizzę. Zadanie było niełatwe, bowiem mali kucharze musieli odczytać przepisy kulinarne, następnie odmierzyć podane w nich proporcje i stosować się do wskazówek w przepisie. Podczas kulinarnej zabawy wykorzystano gofrownicę, mały sprzęt AGD, naczynia, sztućce oraz piekarnik. Efekt był spektakularny, wszystko smakowało pysznie.

     W starszych klasach tj. IV-VIII uczniowie uczcili Dzień Chłopaka słodkim poczęstunkiem i pizzą. Nie zabrakło drobnych upominków i zabawy przy muzyce czy grach planszowych.

     Warto dodać, że Samorząd Uczniowski również zadbał o dobrą atmosferę tego dnia. Zorganizował konkurs na szkolnych dżentelmenów. Na długiej przerwie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wraz z pozostałymi członkiniami, przeczytała życzenia dla chłopców a następnie rozdała nagrody wybranym w klasach dżentelmenom. W klasie pierwszej wygrał Adrian Sztorc, w kl. II – Ksawery Biernat, w kl. III – Marciel Zachariasz, w kl. IV - Błażej Bogacki, w kl. V –Wojtek Wilczyński, w kl. VI – Filip Karbowski, W kl. VII – Szymon Kuszaj a w kl. VIII – Bartosz Dyduch. Każdy Chłopiec dostał krawat wykonany przez SU. Wszystkim chłopcom, życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

     Kamila Iwańczak-Dymek

   • Światowy Dzień Jabłka
    • Światowy Dzień Jabłka

    • Światowy Dzień Jabłka, który obchodzony jest 28 września zainspirował uczniów naszej szkoły do przeprowadzenia akcji prozdrowotnej.  W klasach I-III odbyły się pogadanki na temat nieocenionych wartości odżywczych jabłek oraz sposobów wykorzystania ich w kuchni. By zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania, w szkolnym “Laboratorium Przyszłości” wykonali oni pieczone jabłka z miodem i cynamonem. Rodzice, postarali się by tego dnia w szkole królowała szarlotka. W szkolnym ogrodzie dzieci wzięły udział w grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem jabłek. Odbyły się warsztaty z elementami dramy, kodowania. Tego dnia było bardzo wesoło i pysznie.

     Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii.

   • Moc projektów w naszej Szkole!
    • Moc projektów w naszej Szkole!

    • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w Terenie”, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury!”, Ogólnopolski projekt EkoMisja, Akcja BohaterON, Ogólnopolski projekt edukacyjny “Polak ma essę”, (Nie) zwykła matematyka, ESA- MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEM, „Czytam z klasą” lekturki spod chmurki, Native speaker w każdej szkole, Konkurs LINGOS, Projekt Edukacyjny “Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Kalendarz Świąt Nietypowych”, Najbardziej Usportowiona Klasa Szkoły, Sportowa Super Klasa Szkoły  to projekty i konkursy, które realizowane będą w nowym roku szkolnym 2023/2024.

     I to pewnie jeszcze nie koniec, bo mamy dopiero początek roku szkolnego!

     Nasza utalentowana kadra pedagogiczna co rok wychodzi poza szkolne ramy edukacyjne szukając atrakcyjnych projektów do realizacji razem ze swoimi podopiecznymi. Mamy nadzieję, że uczniowie z chęcią wezmą w nich udział. O szczegóły pytajcie koordynatorów akcji, których znajdziecie w zakładce: REALIZOWANE PROJEKTY.

     MG

   • IT Fitness Test 2023 - sprawdź się!
    • IT Fitness Test 2023 - sprawdź się!

    • Internet nie ma przed Tobą tajemnic? Nie czekaj i sprawdź swoje umiejętności cyfrowe! Wejdź na www.itfitness.eu/pl dołącz do tysięcy uczniów w całej Polsce, sprawdź się i graj o sprzęt elektroniczny.

     Masz czas do 31 października! Nie czekaj,zaproś klasę i wypełnijcie test już dzisiaj! Podziel się swoim wynikiem w SMi oznacz nas na @itfitnesste

     Internet nie ma przed Tobą tajemnic? A może nie jesteś pewien swoich umiejętności? Po raz pierwszy w Polsce masz szansę sprawdzić swoje kompetencje cyfrowe, otrzymać certyfikat potwierdzający ich poziom i wejść do gry o sprzęt elektroniczny! Zapraszamy Cię do udziału w IT Fitness Test 2023.


      

     IT Fitness Test to sprawdzian umiejętności, a nie tylko wiedzy! Pozwoli Ci on sprawdzić, jak sprawnie poruszasz się w sieci oraz jak radzisz sobie w obszarach cyberbezpieczeństwa, korzystania z mediów społecznościowych, wyszukiwania informacji i rozwiązywania złożonych problemów. Do udziału wystarczy komputer z dostępem
     do internetu. IT Fitness Test jest zupełnie darmowy i dostępny w wersjach dla uczniów szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół średnich.

     Nie czekaj! Testowanie trwa do 31 października 2023 r. Na uczestników i najbardziej zaangażowanych szkół czekają wspaniałe nagrody! www.itfitness.eu/pl
      

   • Festiwal młodych LIGHT FOR LIFE w Wambierzycach
    • Festiwal młodych LIGHT FOR LIFE w Wambierzycach

    • KOCHAM – to  hasło  tegorocznego Festiwalu Light for Life w Wambierzycach, które odbyło się 16 września 2023 r. Spotkanie organizowane przez diecezję świdnicką zgromadziło ponad 1000 młodych ludzi. Wśród nich znaleźli się uczniowie i absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach.Wydarzenie rozpoczęło się od nabożeństwa Słowa. Ważnym momentem były świadectwa zaproszonych gości, którzy dzielili się swoim doświadczeniem życia, a także słuchali młodych, ich pytań i trudności. Na spotkanie zaproszeni byli m. in. ks. Sebastian Kosecki, s. Judyta Wolnik – dominikanka, salezjanie – kl. Norbert Rosiński i dk. Dominik Nowak, pan Marcin Blycharz – pracujący z osobami uzależnionymi. Mocnym doświadczeniem miłości był również czas sakramentu pojednania oraz Eucharystia sprawowana przez ks. bpa Adama Bałabucha. A wszystko w klimacie radości, wspólnoty i modlitwy, któremu sprzyjała dobra pogoda, czas na śpiew, taniec, rozmowy i poznawanie nowych ludzi. Uwieńczeniem spotkania był koncert  zespołu NiemaGOtu. Uczniowie naszej szkoły  wrócili  do domów duchowo i muzycznie ubogaceni,  z postanowieniem by bardziej otwierać się na MIŁOŚĆ, mocniej kochać Boga i ludzi. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

     Anna Borowiec

   • Poczet Sztandarowy na uroczystości w Rusku
    • Poczet Sztandarowy na uroczystości w Rusku

    • W niedzielę, 17 września br., Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystościach Religijno-Patriotycznych w Rusku. W ten sposób uczniowie oddali hołd więźniom poległym w tym miejscu. W Rusku mieścił się obóz pracy więźniów politycznych, który funkcjonował w latach 1948-1956.Uroczystości, rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. św. Piotra i Pawła. Liturgię poprowadził bp Adam Bałabuch. Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik, poświęcony więźniom politycznym obozu pracy. Tam zaproszeni goście złożyli wieńce i zapalili znicze. Niezwykle wzruszającym momentem było przemówienie Mjr Tadeusza Mroza, byłego więźnia obozu w Rusku. Wartę przy pomniku pełnili żołnierze z 3. Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu.

     Kamila Iwańczak-Dymek

   • Film, który zaczarował na dużym ekranie.
    • Film, który zaczarował na dużym ekranie.

    • W czwartkowy poranek, 21 września br., uczniowie klasy drugiej, trzeciej i szóstej udali się na wycieczkę do Multikina w Świdnicy na film pt.: “O psie, który jeździł koleją”.

     Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich.

     Film był prawdziwą lekcją o czynieniu dobra i przyjaźni. Niezwykle wzruszający, chwytający za serce i uwrażliwiający na potrzeby zwierząt. Uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania kolei oraz zobaczyć unikatowe pociągi sprzed kilkudziesięciu lat.

     Warto dodać, że film stanowi adaptację książki Romana Pisarskiego. Dlatego jest ciekawym uzupełnieniem lektury w klasie 3. Różni się znacznie od książki i w przeciwieństwie do lektury zakończył się happy endem. Uczniowie pełni wrażeń i pozytywnych emocji, szczęśliwie wrócili do domu. Film, na długo zapadnie im w pamięci. Kamila Iwańczak-Dymek

   • wybory Samorządu Uczniowskiego
    • Wybory Samorządu Uczniowskiego.

    • W naszej szkole odbyły się wrześniowe wybory do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla całej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonali wyboru swoich przedstawicieli.

     Chętni kandydaci zaprezentowali swoje plany, pomysły oraz konkretne działania. W wyniku demokratycznych wyborów w Szkole wybrano przedstawicieli uczniów.

     I tak...

     Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego PSP w Olszanach została Angelika Ferents, zastępcą Lena Fudała, a rola skarbnika przypadła Lenie Magierze. Pozostali członkowie SU to: Gabriela Łukasin i Oliwia Filipczyk.

     Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została Magdalena Straube. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

   • Dzień Przedszkolaka
    • Dzień Przedszkolaka

    • „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

     Święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się również w naszej Szkole. W tym dniu dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji.

     Naszym najmłodszym życzymy radości, ciekawości w poznawaniu świata, przyjemnych chwil spędzonych wspólnie z wychowawczyniami i pracownikami naszej Placówki. Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

   • Akcja Sprzątania Świata!
    • Akcja Sprzątania Świata!

    • „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI„ – to hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata, w której po raz kolejny wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach. Koordynatorem akcji jest FUNDACJA NASZA ZIEMIA. Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Obok posprzątania najbliższego otoczenia kampania przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa kształtując zachowania ludzkie zmierzające do utrzymania czystości swojego otoczenia. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia , edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami udali się , aby posprzątać plac obok przedszkola, teren wokół Świetlicy Wiejskiej, ulice Olszan, jak również boisko. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

     Anna Borowiec

   • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
    • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

    • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Obchodzony jest co roku w drugą sobotę września. Z tej okazji uczniowie klas I-III PSP Olszany wzięli udział w zajęciach praktycznego udzielenia pierwszej pomocy. 15 września br., grupa uczniów edukacji wczesnoszkolnej odwiedziła pobliską Ochotniczą Straż Pożarną w Olszanach. Na miejscu czekał ma nich ratownik i strażak - Pan Mateusz Najwer, który w profesjonalny sposób zaprezentował, jak zachować się w razie utraty przez kogoś przytomności, omdlenia czy zatrzymania krążenia. Uczniowie uczyli się w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Do realizacji ćwiczeń wykorzystano fantom oraz niezbędne akcesoria tj. apteczkę pierwszej pomocy, a z niej przede wszystkim rękawiczki jednorazowe, maseczkę do sztucznego oddychania. Uczniowie bardzo chętnie włączali się w ćwiczenia, każdy z uczniów chciał samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo oddechową i inne czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją było zwiedzenie straży pożarnej. To bardzo ważne by każdy z nas umiał pomóc sobie nawzajem podczas wystąpienia nagłego wypadku. Zajęcia odbywały się w sympatycznej i przyjaznej atmosferze chociaż początkowo uczniowie obawiali się czy poradzą sobie z udzielaniem pomocy innym. Okazało się, że nie jest to nic trudnego i każdy może, a nawet ma obowiązek pomagania innym.

     Kamila Iwańczak-Dymek

   • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolengo 2023/2024
    • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolengo 2023/2024

    • W poniedziałek 04.09.2023 r. rozpoczęliśmy uroczyście nowy Rok Szkolny 2023/2024! Czas wakacji szybko upłynął – pora już spakować książki i zeszyty do plecaków. Zgodnie z tradycją,  rano zebraliśmy się w kościele gdzie Ksiądz Proboszcz Marian Kujawski odprawił Msze Świętą , która zainaugurowała nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy udaliśmy się do sali wiejskiej gdzie w towarzystwie Księdza Proboszcza, Pani Sołtys i Radnej Gminy Strzegom Stanisławy Górskiej, Pani Dyrektor Iwona Gołębiowska powitała nas przemową rozpoczynającą oficjalnie Rok Szkolny 2023/2024, w którym życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce i radości z pobytu w szkole!! Po krótkim powitaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. A już jutro pierwszy dzwonek!!

    • Poczet Sztandarowy na uroczystości w Gross-Rosen

    • Trzeciego września br., na terenie Muzeum Gross - Rosen w Rogoźnicy, odbyła się uroczystość upamiętniająca 84 rocznicę agresji Niemiec na Polskę. Podczas obchodów, nasza szkoła reprezentowana była przez Poczet Sztandarowy w składzie: Lena Magiera, Dawid Dyrała oraz Wiktor Strama.  Uroczystości rozpoczęły się, polową mszą świętą w intencji wszystkich poległych podczas II Wojny Światowej. Następnie wygłoszony został Apel Poległych przez harcerzy ZHP w Strzegomiu. Na sam koniec zaproszeni goście oraz przedstawiciele różnych instytucji złożyli wieńce pod pomnikiem mauzoleum.  

    • Śniadanie na Trawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru

    • W dniu 09.08.2023 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym pt. “Śniadanie na trawie”, które odbyło się na terenie PSP nr 2 w Strzegomiu w ramach 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Spotkanie było okazją do poznania kultury ludowej z różnych zakątków świata. Zagraniczni goście prezentowali wspaniałe pokazy taneczne, stroje ludowe oraz instrumenty muzyczne, wyrażające tradycje swoich regionów. Wystąpiły zespoły z: Indii, Słowacji, Chile, Ukrainy, Irlandii oraz zespół ludowy “Kostrzanie”. Na zakończenie dzieci zjadły pożywne śniadanie, które dla nich przygotowano. Wyśmienite smakołyki znikały ze stołu w „mgnieniu oka”. Było pysznie, kolorowo i oczywiście zdrowo. Wszyscy bawili się znakomicie. Dziękujemy bardzo Pani Marcie Waligórskiej za zorganizowanie transportu dla dzieci.

     Opracowała: Agnieszka Chmielewska

    • Wycieczka do Złotego Stoku

    •     Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 19 czerwca br., uczniowie klas 1-5 udali się na wycieczkę do Złotego Stoku. Na miejscu czekały na nich niezwykłe atrakcje. Wycieczka, rozpoczęła się od zwiedzania wraz z przewodnikiem, Sztolni Gertruda. Uczniowie poznali historię kopalni, narzędzia wykorzystywane w pracy górnika oraz bogatą ekspozycje map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych, którą zapamiętali uczniowie była przejażdżka podziemna pomarańczowym tramwajem. Starsi uczniowie skorzystali z dodatkowej atrakcji jaką była możliwość podziemnego spływu 15-osobową łódką. Następnie wszyscy oddali się prawdziwej gorączce złota. Za pomocą specjalnych mis płukali “złoto”, które mogli zabrać na pamiątkę. W kolejnej, tzw.  Sztolni Czarnej, uczniowie naszej szkoły podziwiali jedyny w Polsce podziemny wodospad. Pod koniec wycieczki dzieci zwiedziły Osadę Średniowieczną, w której miały możliwość pracy z wykorzystaniem średniowiecznych narzędzi. Za pomocą siły własnych mięśni ochotnicy wprawiali w ruch potężne 3 tonowe młyńskie koło deptakowe i 15 metrowy kierat. Uczestnicy odwiedzili również Izbę Kata i znajdujące się w niej narzędzia tortur. Atrakcja ta nawiązuje do średniowiecznego Urzędu Kata w Złotym Stoku jak i do jego zawodu – kat odgrywał ważną rolę przy karaniu m.in. górników, którzy kradli złoto. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

     Kamila Iwańczak-Dymek

    • Uczniowie zwiedzili Izbę Tradycji Zespołów Ludowych

    •   15 czerwca uczniowie klasy VII i VIII pod opieką Pani Anny Borowiec i Pani Kamili Iwańczak-Dymek, odwiedzili Izbę Tradycji Zespołów Ludowych w Kostrzy. Uczniowie, podziwiali ekspozycję dziewięciu polskich strojów ludowych wykorzystywanych przez Zespół Folklorystyczny Kostrzanie podczas prezentacji festiwalowych. Ponadto obejrzeli liczne odznaczenia, puchary, dyplomy i pamiątki zespołów folklorystycznych Kostrzanie, Olszaniacy i Goczałkowianie. Zrobiły one na uczniach ogromne wrażenie. Sołtys wsi, Pani Helena Szerszeń, opowiedziała uczniom krótką historię dotyczącą powstania zespołu “Kostrzanie” oraz podarowała najnowsze płyty z nagraniem pieśni zespołu. Spotkanie z kulturą ludową bardzo spodobało się uczniom, odkryli oni koleją “perełkę” swojej małej ojczyzny.

     Kamila Iwańczak-Dymek

    • Wycieczka do Gross-Rosen

    • 15 czerwca br., dzień po uroczystościach związanych z upamiętnieniem Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. W wycieczce brali udział uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Anny Borowiec i p. Kamili Iwańczak -Dymek. Na początku, uczniowie obejrzeli film dokumentalny “Kamienne Piekło” oparty na wspomnieniach i relacjach byłych więźniów KL Gross-Rosen. Pod opieką przewodnika muzeum, Pani Urszuli Nowickiej, uczniowie zwiedzili wystawy czasowe i stałe muzeum oraz wysłuchali wykładu na temat historii obozu. Dalszym etapem wycieczki, było zwiedzenie terenu obozu. Uczniowie obejrzeli m.in. odrestaurowaną bramę główną dawnego obozu wraz z dwiema przyległymi wartowniami oraz części piwniczne byłej łaźni i kuchni więźniarskiej. Zobaczyli wiernie zrekonstruowany barak więźniarski i wieżę strażniczą. Podczas zwiedzania muzeum Pani przewodnik przedstawiła uczniom, ciekawą historię zmagań polskich sportowców, którzy zostali umieszczeni w obozie. Podczas zwiedzania był czas na zadumę i uczczenie pamięci ofiar, które zostały pochłonięte przez zbrodniczy system III Rzeszy. Wycieczka stała się wspaniałą lekcją historii, która poruszyła uczniów i na długo zostanie w ich pamięci.

     Kamila Iwańczak-Dymek