• Bibliotekarz poleca

   • W tym miejscu bibliotekarz szkolny, Pani Dorota Demkiewicz, będzie polecała ciekawe książki do przeczytania. Może skorzystacie z tych propozycji?

     

    1. "Opowieści o tym, co w życiu ważne"

     To wyjątkowa książka dla dzieci stworzona z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Marek Michalak przedstawia w niej wartości utylitarne i tematy niekiedy skomplikowane dla małego czytelnika. Do tej dyskusji o wartościach i ważnych pojęciach Marek Michalak zaprasza czytelników z dwójką bohaterów jego książki - Julką i Miłoszem. Dzięki temu tłumaczy dzieciom trudne pojęcia w sposób mądry i zrozumiały, z wrażliwością i empatią, która towarzyszy tylko wyjątkowym wychowawcom.W książce Marka Michalaka odnajdziecie odpowiedzi na nurtujące pytania i wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Dzieci dowiedzą się z niej, czym jest patriotyzm i dlaczego tak ważne jest własne zdanie i asertywność w życiu codziennym. Ważnym aspektem w książce są prawa dziecka, do których autor często nawiązuje w przedstawianych w niej historiach. Opowieści o tym, co w życiu ważne to piękna i wartościowa książka dla dzieci o sile uczuć i słów, a także doskonały materiał literacki i dydaktyczny do rozmów wychowawczych, zajęć terapeutycznych, dyskusji w domu i podczas lekcji w szkole lub bibliotece 

    2. "Uwierz w siebie. Książka, która dodaje pewności"

     To wyjątkowa pozycja dedykowana najmłodszym. Jej lektura dostarcza nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim wielu inspirujących wskazówek, dzięki którym dziecko ma szansę poczuć się o wiele pewniej we własnej skórze. 

     Książka Asi Olejarczyk zachęca młodego człowieka przede wszystkim do tego, aby nie porównywał się z innymi osobami ze swojego otoczenia. Dziecko, które potrafi dostrzec swoją własną wartość, zdecydowanie lepiej radzi sobie w codziennym życiu. Nawiązuje bardziej satysfakcjonujące relacje ze rówieśnikami, jest pogodniejsze oraz po prostu szczęśliwsze. Jeśli zatem chcesz, aby Twoja pociecha lepiej radziła sobie z otaczającą ją rzeczywistością, prezent w postaci książki Asi Olejarczyk może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

    3. Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach 

     Co można robić w tajnej bazie w parku? Bawić się, zwierzać, opowiadać, walczyć z wrogim gangiem Maciupków… i rozmawiać o wszystkim, w tym o polskich świętach. Zajrzyj do bazy Jacka, Maśki, Jagody, Wiktora i Malinowskiego i posłuchaj opowieści o ich niesamowitych przygodach! 


     „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”to wciągająca, pełna humoru książka Zofii Staneckiej, znanej autorki serii książek o Basi. Przeznaczona dla uczniów szkoły podstawowej książka opowiada o zgranej paczce przyjaciół, której przygody powiązane są z sześcioma polskimi świętami i datami ważnymi w historii Polski. Podczas wciągającej lektury dzieci dowiedzą się więcej o pochodzeniu polskich świąt i zrozumieją ich znaczenie, a także przekonają się, że warto się uczyć historii!