• Dzień Kobiet.
    • Dzień Kobiet.

    • Już od samego rana w naszej szkole było widać, że nadszedł 8 marca czyli Dzień Kobiet. Międzynarodowy Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza

     Z okazji tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszy wizerunek Kobiety - Bizneswoman i mężczyzny Biznesu - Sukcesu. Jury oceniało pomysłowość zaprezentowania ludzi sukcesu. Wcześniej wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat: " Kogo można nazwać człowiekiem sukcesu"? Uczniowie wykonali też prace plastyczne na ten temat. Celem konkursu był rozwój kompetencji kluczowych, które wspierają rozwój osobisty i społeczny uczniów oraz przygotowują dzieci i młodzież do osiągania sukcesów zawodowych i prywatnych w przyszłości. Gratulujemy uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca oraz osobom wyróżnionym.

     Warto dodać, że tego dnia w każda klasa świętowała Dzień Kobiet na swój własny niepowtarzalny sposób. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i każda dziewczynka otrzymała prezent - zabawkę, słodycz lub kwiatka. W klasach I-IV, od rana uczniowie piekli babeczki lub gofry korzystając ze sprzętu AGD Laboratorium Przyszłości. Była to niezwykła lekcja czytania ze zrozumieniem oraz matematyki. Uczniowie samodzielnie odmierzali produkty potrzebne do wykonania ciasta. W klasach starszych uczczono ten dzień słodkim poczęstunkiem i pizzą. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, gier oraz lekcji makijażu. Szkolny Dzień Kobiet przebiegł w miłej i radosnej atmosferze, a co najważniejsze – bardzo się podobał tym, do których był adresowany, czyli wszystkim małym i dużym kobietom.

     Maria Karkowska, Kamila Iwańczak-Dymek

   • Wyróżnienie na Konkursie Recytatorskim "Pegazik"
    • Wyróżnienie na Konkursie Recytatorskim "Pegazik"

    • 5 marca 2024 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbyły się gminne eliminacje XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”.

     Niezwykłą radość i dumę przyniosła nam wiadomość, że jedna z naszych uczennic, Lena Fudała, otrzymała nagrodę wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

   • Projekt edukacyjny "Witaj wiosno"
    • Projekt edukacyjny "Witaj wiosno"

    • W naszym przedszkolu rozpoczął się nowy projekt edukacyjny " Witaj Wiosno!". Podczas jego realizacji dzieci dowiedzą się o zmianach zachodzących w naturze wraz z nadejściem wiosny, poznają wiosenną florę i faunę. Nauczą się obserwować i doceniać odrodzenie życia w przyrodzie.

     Projekt realizuje Pani Agnieszka Chmielewska, wychowawczyni grupy przedszkolnej.

      

   • Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.
    • Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

    • 4 marca br., piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.

     Zgodnie z regulaminem do etapu gminnego, który odbędzie się w kwietnu przeszło trzech uczniów: Marcel Gołębiowski, Wiktor Strama oraz Sebastian Pawlik.

     Gratulujemy.

   • Przedszkolaki śpiewają.
    • Przedszkolaki śpiewają.

    • Za oknem coraz więcej słońca, więc nie tylko śpiew ptaków na drzewach. Nasi najmłodsi podopieczni również zauważyli delikatne oznaki wiosny i 04 marca 2024r. wzięli udział w konkursie piosenki. Dzieci tak wczuły się w swoje artyystyczne role, że wystąpiły również w przepięknych barwnych strojach.

     Serdecznie gratulujemy pomysłów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

   • Cykl spotkań z zakresu zapobiegania depresji
    • Cykl spotkań z zakresu zapobiegania depresji

    • 23 lutego w dniu walki z depresją rozpoczął się cykl warsztatów mających na celu rozwijać i kształtować umiejętności społeczne uczniów. Dbając o dobrostan psychiczny uczniów w szkole zwiększamy ich potencjał, motywację do nauki, a także umiejętność budowania dobrych relacji. Uczymy ich dbania o Siebie rozwijając przy tym ich odporność na stresujące i niespodziewane sytuacje.

     Pamiętajmy, że troska o samopoczucie dzieci i młodzieży w szkole jest równie ważna jak uczenie się. Wg M. Fullana, cenionego eksperta i badacza oraz reformatora edukacyjnego w ulepszaniu oświaty: "Nie ma jednego bez drugiego".

     Rozpoczęcie warsztatów z uczniami w kl. VIII o zarządzaniu czasem okazało się "strzałem w dziesiątkę". Zajęcia rozpoczęły się od określenia nastroju uczniów i prowadzącego oraz wstępem ("burzą mózgów") dotyczącym skojarzeń z depresją. Jednym z celów spotkania była odpowiedź na pytanie: "Czy umiejętność zarządzania swoim czasem może przyczynić się do lepszego zdrowia psychicznego"? Uczniowie wykazali się dużą aktywnością. Poznali jedną z technik zarządzania czasem: matrycę Eisenhowera. Sporządzili listę swoich rzeczy do zrobienia w nadchodzącym tygodniu, nanieśli na matrycę porządkując swoje zadania wg ważności i pilności. Na zakończenie zajęć uczniowie sporządzili jeszcze listę rzeczy, które kradną czas. Wybrali jedną rzecz z tej listy, której nie będą robić w tygodniu.

     Za tydzień uczniowie podzielą się swoimi doświadczeniami.

     Warsztaty prowadzi Maria Karkowska - pedagog.

   • „Magiczne przepisy”- pomysł na lekcje języka polskiego
    • „Magiczne przepisy”- pomysł na lekcje języka polskiego

    • Lekcje języka polskiego mogą być prawdziwą ucztą dla zmysłów i młodych umysłów. Ostatnio uczniowie klasy czwartej mieli okazję poznać nie tylko tajemnice zdrowego odżywiania, ale także odkryć magię kulinarnych eksperymentów.

     Podczas zajęć „Magiczne przepisy” dzieci zapoznały się z walorami zdrowotnymi różnorodnych owoców. Wykorzystując najnowszy sprzęt AGD z projektu Laboratoria Przyszłości, czwartoklasiści wykonali nie tylko sałatki owocowe, ale również pyszne koktajle, które wywołały zachwyt u nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

     Niezwykle ważnym elementem była nauka opisywania oraz redagowania przepisów kulinarnych. Poprzez wspólne tworzenie tekstów uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale także rozwijali kreatywność oraz zdrową świadomość żywieniową.

     Spotkanie nie skończyło się na kulinarnych smakołykach. Uczniowie przekroczyli granice tradycyjnych zajęć, tworząc „Przepis na przyjaźń”. Odkrywali, jakie „składniki” są niezbędne do zbudowania trwałych i wartościowych relacji międzyludzkich.

     Lekcje języka polskiego nie tylko dostarczyły uczniom wspaniałych doznań smakowych, ale także zachęciły do nauki. Dzięki zrozumieniu, że słowa i działania mogą być jak najsmaczniejsze owoce, uczniowie wyruszyli w drogę poznania magii zarówno kulinarnych eksperymentów, jak i budowania wartościowych relacji z innymi.

     Słowa podziękowania kierujemy do rodziców naszych czwartoklasistów za nieocenioną pomoc w organizację zajęć.

     Magdalena Ciężki

   • Ulubione dyscypliny sportowe - konkurs plastyczny.
    • Ulubione dyscypliny sportowe - konkurs plastyczny.

    • W naszej szkole w tym tygodniu (20 i 21.02.2024)  rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona dyscyplina sportowa", gdzie uczniowie mogli zmierzyć się z tematem w formie pracy indywidualnej oraz w formie prac grupowych, klasowych. Konkurs miał na celu pobudzenie wrażliwości artystycznej, ale również propagagowanie sportu i aktywności ruchowej jako fajnej alternatywy do spędzania wolnego czasu.

     Wpłynęło do nas aż 30 prac indywidualnych i 4 prace grupowe, wykonane w różnej technice. Można je oglądać obecnie na wystawie w budynku szkoły (świetlica i korytarze na parterze i na I piętrze).

     Laureaci zostali wyróżnieni dyplomami, drobnymi upominkami, udziałem w wystawie prac oraz dodatkowo możliwością otrzymania oceny z plastyki za wykonanie dodatkowej pracy.

     Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, gratulujemy talentów plastycznych i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą Szkołę.

     Więcej zdjęć w zakładce: Moja ulubiona dyscyplina sportowa.

     MG

      

   • Siatkarski Turniej Mikstów
    • Siatkarski Turniej Mikstów

    • W czwartkowy poranek 08.02.2024 w hali sportowej w Goczałkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zawody odbywały się w kategorii mikstów czyli zespołów mieszanych, które składały się z trzech dziewcząt i trzech chłopców.

     W reprezentacji naszej szkoły znaleźli się : Julia Zięba, Gabrysia Łuksin, Dawid Dyrała, Wiktor Strama, Olek Figurak, Wojtek Wilczyński. Niestety w wyniku chorób nie mogliśmy wystawić więcej zawodników. W wyniku losowania nasza drużyna znalazła się w grupie z reprezentacjami ze szkoły w Kostrzy, szkoły z Goczałkowa oraz szkoły PSP4  w Strzegomiu.

     W tym roku nasz zespół pojechał na turniej po naukę, ponieważ umiejętności jakimi dysponowaliśmy były wyraźnie słabsze od naszych grupowych rywali i niestety nie udało nam się wyjść z grupy do dalszych gier. Mimo to naszej ekipie należą się słowa uznania i gratulacje za udział oraz chęć występu w zawodach a wynik jaki osiągnęli nie był najważniejszy! W wielkim finale zwyciężył zespół z PSP 4 czyli nasz grypowy rywal, który pokonał zespół z Jaroszowa.

   • UDANY WYJAZD DO KINA
    • UDANY WYJAZD DO KINA

    • W środę, 07.02.2024r., uczniowie naszej szkoły odwiedzili świdnickie Multikino. Wycieczka, miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

     Klasy III-VI, miały możliwość obejrzenia filmu “Akademia Pana Kleksa”. Filmowa adaptacja lektury szkolnej Jana Brzechwy o tym samym tytule przeniosła uczniów w świat pełen zagadek, eksperymentów i podróży. Uczniowie byli zachwyceni i oczarowani filmem. Tuż po jego zakończeniu dokonywali analizy wersji filmowej z poznaną przez nich lekturą szkolną.

     Klasy VII-VIII uczestniczyły w projekcji filmu “Powstaniec 1863r.”, który opowiadał o powstaniu styczniowym. Film w przystępny sposób pokazał wydarzenia, które doprowadziły do zrywu Polaków przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Dzięki tej filmowej adaptacji wydarzeń historycznych, uczniowie mieli szansę obserwować przygotowania do zrywu, działania konspiracyjne przeciw zaborcy a także formowanie się pierwszych oddziałów partyzanckich. Film wywarł ogromne wrażenie na uczniach.

     Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy wycieczki, powrócili do szkoły w bardzo dobrych humorach. Wyjazd, był bardzo ważną lekcją języka polskiego i historii, która rozbudziła u uczniów zainteresowanie literaturą i wydarzeniami historycznymi.

     Oprac. Kamila Iwańczak-Dymek

   • Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
    • Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

    • Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek już na stałe wpisał się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Śpiewanie kolęd i pastorałek, to jedna z najpiękniejszych tradycji polskich rodzin.

     W środę, 31 stycznia br., odbył się III Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na spotkanie przybyli goście - Naczelnik Wydziału Oświaty - Pani Anna Góralska oraz Radna i sołtys wsi Olszany – Pani Stanisława Górska. Zaproszeni goście wraz z Panią Dyrektor szkoły - Iwoną Gołębiowską, wcielili się w rolę jurorów i oceniali występy poszczególnych klas. Pod uwagę brano min. opanowanie tekstu, śpiew zgodny z linią melodyczną, choreografię i wykorzystanie instrumentów muzycznych. Każda klasa zaprezentowała się fantastycznie i zadbała o najmniejszy szczegół, aby uświetnić to wydarzenie.

     Podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek uczniowie zaśpiewali min “Wśród nocnej ciszy”, “Przybieżeli do Betlejem”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, “Pastuszek bosy”, “Pastorałka od serca do ucha”, “Gore gwiazda Jezusowi” i wiele innych.

     Jurorzy oceniali klasy w dwóch grupach wiekowych.

     W grupie klas młodszych 0-III

     • I miejsce, otrzymała klasa 3
     • II miejsce, przypadło klasie 2
     • III miejsce, otrzymał oddział przedszkolny

     Wyróżnienie - klasa 2

      

     W grupie klas straszych IV-VIII

     • I miejsce – klasa 5
     • II miejsce – klasa 4
     • III miejsce – klasa 8

     Wyróżnienie otrzymała klasa 6 i 7.

      

     Na koniec wszystkie klasy otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Panią Stanisławę Górską oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Anna Góralska oraz Pani Dyrektor Iwona Gołębiowska.

      

   • Razem łatwiej
    • Razem łatwiej

    • CZUJESZ NIEMOC?  Nie bądź sam, zadzwoń do nas!

     TELEFON WSPARCIA PSYCHICZNEGO dla dzieci w wieku 10-19 lat oraz rodziców i opiekunów.

     Program polityki zdrowotnej w zakresie zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat zamieszkałych na terenie Województwa Dolnośląskiego. Pomoc można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 805 600 lub zgłaszając się przez adres e-mail: razemlatwiej@cogitozdrowie.pl.

      

     broszura_zdrowie_psychiczne_-_dod_druku_(3).pdf

   • Bezpiecznie podczas ferii zimowych - garść pomocnych informacji.
    • Bezpiecznie podczas ferii zimowych - garść pomocnych informacji.

    • Drodzy uczniowie, za chwilę rozpoczną się ferie zimowe. To był pracowity pierwszy semestr w szkole i czas dla Was na odpoczynek. Chcemy jednak, abyście podczas tych zbliżających się dwóch tygodni pamiętali o pewnych zasadach, które pozwolą Wam spędzic ten czas bezpiecznie. Oto garść informacji:

      

     ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU I PODCZAS KULIGÓW:

     1. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i zbiorników wodnych
     2. Do zjeżdżania wybieramy teren pozbawiony drzew i nierówności, bo grozi to wywrotką
     3. Zachowajmy bezpieczeństwo podczas saneczkowania, nie chodźmy po torze gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajmy z pagórków na butach
     4. Nigdy nie doczepiajmy sanek do samochodu
     5. Przed jazdą na sankach zawsze sprawdzajmy czy w naszych sankach nie ma wystających śrub, gwoździ bądź połamanych szczebli, ponieważ stwarzają one poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy
     6. Rzucając śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu, z kamieniami, ani innymi twardymi przedmiotami w środku, bo możemy komuś zrobić krzywdę
     7. Nigdy nie celujmy śnieżkami w twarz
     8. Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego
     9. Nie rzucamy również śnieżkami w pieszych ani w okna domów
     10. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie wolno jeździć po zamarzniętych jeziorach, stawach, rzekach i wykopach, ponieważ pod wpływem ciężaru ciała lód może się na nich załamać
     11. Ślizgamy się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska

      

     ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII W DOMU I POZA DOMEM:

     1. Klucze od mieszkania zawsze nosimy pod ubraniem
     2. Nie chwalimy się na podwórku o tym, że nikogo nie ma w domu
     3. Nie opowiadamy o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny
     4. Nie podajemy nikomu swego adresu zamieszkania
     5. Nie ufajmy nigdy osobom obcym – nie podajemy żadnych informacji o sobie ani o członkach swojej rodziny, nie bierzemy od nich proponowanych upominków, nie korzystamy z zaproszeń na spacer lub do domu, nie wsiadamy do ich samochodów
     6. Idąc na górkę czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto wziąć ze sobą ciepły napój w termosie
     7. Kiedy zauważymy obcego psa:
     • nie podchodźmy do niego blisko
     • nie uciekajmy ani nie odwracajmy się do psa tyłem
     • nie krzyczymy ani nie machamy rękoma
     • unikamy patrzenia psu prosto w oczy
     • opuszczamy głowę i kierujemy nasz wzrok w bok
     • możemy kilka razy zamrugać – to sygnał uspokajający dla zwierzęcia
     • należy wycofywać się ustawiając się bokiem do psa
     • jeśli pies zaczyna iść w naszą stronę zatrzymujemy się i ponownie kilka razy mrugamy oczami

      

     Należy tez pamiętać o tym, by być dobrze widzianym na drodze (zwłaszcza po zmierzchu) co zapewnią nam wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze.

      

     ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SIECI

     Przebywając w domu z pewnością wielu z was będzie korzystało ze wspaniałego wynalazku jakim jest Internet. Jest on kopalnią wiedzy, należy jednak nie zapominać, że Internet wykorzystywany nieostrożnie może wyrządzić nam i innym ludziom wiele krzywdy. Musimy więc wszyscy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci:

     • nigdy nie podajemy swoich danych osobowych – posługujemy się tylko Nickiem, nie podajemy danych tj. imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy czy numer szkoły
     • trzeba mówić, gdy cos jest nie tak, czyli w sytuacji, kiedy ktoś lub coś nas zaniepokoi lub wystraszy koniecznie trzeba powiedzieć o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Można również skontaktować się ze specjalistami od spraw bezpieczeństwa w Internecie pod adresem strony internetowej: Helpline.org.pl lub dzwoniąc pod numer 800 100 100
     • nigdy nie wolno ufać osobom poznanym w sieci – jeśli planujesz spotkanie z taką osobą zawsze poinformuj o tym swoich rodziców
     • zabezpiecz swój komputer – każdy komputer, który jest podłączony do Internetu powinien mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy tylko wówczas będzie zabezpieczony przed atakiem wirusów lub hakerów
     • zawsze stosuj zasady NETYKIETY – stosuj się do zasad kulturalnego i prawidłowego korzystania z Internetu czyli do regulaminu stworzonego przez samych Internautów

     (źródło)

     Życzymy Wam cudowych aktywnych ferii zimowych, złapania oddechu przed drugim semestrem.

     Wracajcie do nas zdrowi i wypoczęci!

      

      

   • Christmas Song Festiwal.
    • Christmas Song Festiwal.

    • W dniu 5 stycznia uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach brali udział w IIFestiwalu Piosenki Świątecznej. „Christmas Song Festival”.

     Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Łuksin i Julia Zięba, które wystąpiły w duecie. Antoni Nowak, Monika Nowak oraz Aleksandra Mróz i Bartek Semeniuk również zaśpiewali w duecie.

     Uczniowie zaprezentowali anglojęzyczne utwory świąteczne w przygotowanych przez siebie aranżacjach pod okiem nauczycielki języka angielskiego – Jadwigi Szklarek. Młodzież wystąpiła na scenie Strzegomskiego Centrum Kultury, prezentując swoje talenty językowe i wokalne.

     Był to wspaniale spędzony czas w klimacie świątecznym, okazja do spotkania z rówieśnikami i zaprezentowania swoich umiejętności i tak oto: Monika Nowak zajęła III miejsce – kategorii dzieci młodsze, Aleksandra Mróz i Bartek Semeniuk zdobyli wyróżnienie w kategorii dzieci starsze.

     Gratulujemy laureatom i dziękujemy organizatorom Publicznej Szkole Podstawowej w Rogoźnicy za zorganizowanie festiwalu i dostarczenie sporej dawki dobrych emocji.

     Tekst: Jadwiga Szklarek.

   • BohaterOn - projekt edukacyjny.
    • BohaterOn - projekt edukacyjny.

    • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali gry edukacyjne "Cenzura" oraz dyplom za udział w projekcie BohaterOn.

     BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

      

     Projekt realizowany był w naszej Szkole na lekcjach historii. Warto dodać, że w okresie przedświątecznym uczniowie klasy 6 i 7 zrealizowali dodatkowy projekt "Bombka z Memmingen", który był rekomendowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz kampanię BohaterOn - włącz historię.

      

     Dlaczego BohaterOn?

     Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

     Akcja jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje:  Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

      

   • Tydzień z Adamem Mickiewiczem.
    • Tydzień z Adamem Mickiewiczem.

    • W roku 2023 obchodzimy 225 rocznicę urodzin Adama Mickiewicza, Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach. Święto to  uczciliśmy, realizując projekt edukacyjny "Tydzień z Adamem Mickiewiczem".

     Zadania zaangażowały całą społeczność szkolną oraz nauczycieli i wychowawców. Zrealizowaliśmy między innymi: wspólne czytanie utworów wieszcza, gry edukacyjne na motywach "Pana Tadeusza", escape roomy. Uczniowie wykonali także portrety Patrona oraz ilustracje do poznanych na zajęciach utworów poety.

     Adam Mickieiwcz znany jest przede wszystkim jako autor ballad, powieści poetyckich, dramatu Dziady oraz epopei narodowej Pan Tadeusz uznawanej za ostatni wielki epos kultury szlacheckiej w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Narodowy poeta Polski, Litwy i Białorusi.

     Adam Mickiewicz był poetą, publicystą, tłumaczem, filozofem, działaczem politycznym, dowódcą i organizatorem wojsk, mistykiem oraz nauczycielem akademickim. Urodził się 24 grudnia 1798 roku w Zaosiu lub Nowogródku, zmarł 26 listopada 1855 roku w Stambule.

     Więcej o Patronie przeczytasz tutaj, a więcej zdjęć z projektu obejrzysz w naszej galerii.

     koordynator projektu: Magdalena Ciężki.

      

   • Konkurs plastyczny "Bożonarodzeniowa Kartka Pocztowa" rozstrzygnięty.
    • Konkurs plastyczny "Bożonarodzeniowa Kartka Pocztowa" rozstrzygnięty.

    • W tym roku szkolnym świetlica szkolna zorganizowała ogólnoszkolny konkurs plastyczny pn. "Bożonarodzeniowa Kartka Pocztowa". Udział mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie od przedszkola po klasę ósmą.

     Konkurs odbył się po raz pierwszy, więc organizatorzy zrobili uczestnikom niespodziankę i w tegorocznej edycji wszyscy, którzy oddali swoje prace na konkurs, otrzymali nagrody wraz z dyplomami.

     Uroczyste wręczenie niespodzianek dla laureatów konkursu odbyło się 14 grudnia. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Iwona Gołębiowska. Listę laureatów i prace można zobaczyć w zakładce świetlicy szkolnej: kliknij tutaj.