• "Edukacja dla starości." - podsumowanie.

   O realizacji projektu ”Edukacja dla starości. Potrzebni sobie nawzajem”, pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. Podsumowując rok szkolny 2023/2024 chcemy podzielić się efektami dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym.
   Czytaj więcej
  • Wycieczka klasy III do Świdnicy

   W słoneczny poranek, 18 czerwca br., grupa uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią, wybrała się na wycieczkę do Świdnicy. Celem wycieczki było zacieśnienie więzi koleżeńskich oraz pokazanie dzieciom różnych sposobów spędzenia wolnego czasu. Ponadto, wycieczka była nagrodą na zakończeniem pierwszego etapu edukacyjnego.
   Czytaj więcej
  • Niezapomniana wycieczka do Barda.

   W czerwcu br. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w ekscytującej wycieczce do malowniczego Barda. Wyjazd ten dostarczył młodym uczestnikom mnóstwo wrażeń, łącząc naukę z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury.
   Czytaj więcej
  • Zakończyliśmy kolejne dwa projekty.

   W naszej Szkole realizowane były zajęcia kształtujące kreatywność. Odbywały się one w każdy piątek. Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania sferą artystyczną oraz ekologiczną na świeżym powietrzu. Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z dwoma projektami: Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym Klasa w terenie i Ogólnoposkim Projektem Edukacyjnym Z darami natury świat nie jest ponury.
   Czytaj więcej
  • Wizyta w ZOO w Łącznej.

   11.06.2024r. uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym udali się z wizytą do ZOO w Łącznej. Na miejscu czekało wiele atrakcji i niesamowite zwierzęta, których na co dzień uczniowie nie mają sposobności zobaczyć.
   Czytaj więcej
  • O emocjach w bibliotece.

   W poniedziałek, 10 czerwca br., uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami udali się do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy w Strzegomiu.
   Czytaj więcej
  • Dzień Dziecka - pełen radości i niespodzianek.

   Moc atrakcji przygotowali nauczyciele, rodzice oraz Rada Sołecka wsi Olszany dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach na obchody Dnia Dziecka. Starsi uczestnicy mogli sobie w tym dniu przypomnieć okres dzieciństwa i beztroskiej zabawy.
   Czytaj więcej
  • Dzień Mamy i Taty

   Dwa najpiękniejsze słowa świata We wszystkich językach to Mama i Tata. Wypowiadane przez wszystkich ludzi, Czy to są mali, czy to są duzi. Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
   Czytaj więcej
  • XXXVI Bieg Pamięci w Rogoźnicy

   W sobotni poranek 11 maja odbyła się kolejna już 36 edycja Biegu Pamięci na terenie parku w Rogoźnicy. Bieg Pamięci jest uczczeniem pamięci poległych jeńców wojennych z czasów II Wojny Światowej, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen.
   Czytaj więcej
  • II MIEJSCE !!!

   W środowy poranek, 20 marca br., w hali widowiskowej OSiR-u w Strzegomiu odbył się XVI Gminny Turniej Ortograficzno-Sportowy dla uczniów klas trzecich. Organizatorem imprezy była PSP nr 2 oraz PSP 4 w Strzegomiu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.
   Czytaj więcej
  • "Nawzajem sobie potrzebni"

   Szkoła Podstawowa w Olszanach bierze udział w Programie ,,Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Program został opracowany przez Regionalną koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.
   Czytaj więcej
  • Rekrutacja 2024-2025

   Uprzejmie informujemy, że od dnia 04 marca 2024 rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i potrwa ona do 15 marca 2024r. A od 08 kwietnia 2024 trwać będzie nabór do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, który potrwa do 16 kwietnia 2024r.
   Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Event Sportowo- Edukacyjny
     • Event Sportowo- Edukacyjny

      W dniu 12.12.2023r. w hali widowiskowej OSiR-u w Strzegomiu odbyły się zajęcia sportowo-edukacyjne pod hasłem „Sportowa Przygoda z Detektywem Zdrówko”. Organizatorem zabawy był Instytut Sportu w Warszawie, który jest koordynatorem ogólnopolskiego programu "Szkolny Klub Sportowy" działającego w wielu szkołach w tym także naszej. W ramach tego programu w szkołach prowadzone są zajęcia SKS-u.

     • Kiermasz ciast.

      Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach organizuje kiermasz ciast, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 grudnia 2023. Serdecznie zapraszamy!

    • Warsztaty Świętego Mikołaja
     • Warsztaty Świętego Mikołaja

      8 grudnia br. przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach Mikołajkowych w restauracji Magnolia Rast w Jaworzynie Śląskiej. Wspólnie z Elfami pisali listy do Świętego Mikołaja, tworzyli i ozdabiali czekoladki, malowali farbkami witraże, ozdabiali zawieszki na choinkę. Pomysłów na dekoracje tych wspaniałości było bez liku. Wszystkie te wyjątkowe prezenty uczniowie zapakowali do ekologicznej, świątecznej torebki-oczywiście zaprojektowanej i wykonanej również własnoręcznie.

    • Uczniowie PSP Olszany w Muzeum Iluzji
     • Uczniowie PSP Olszany w Muzeum Iluzji

      We wtorek, 05 grudnia br., klasa III wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Mimo mroźnej pogody, humory wszystkim dopisywały. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Iluzji. Uczniowie podziwiali m.in: pokoje luster, komnatę cieni, iluzje optyczne, odwrócony pokój, ciekawe dzieła sztuki, hologramy i wiele innych zaskakujących iluzji. Pani przewodniczka bardzo dokładnie opisała działanie licznych wynalazków oraz pomogła zrozumieć wiele zjawisk optycznych. Dużą atrakcją było obserwowanie, jak tworzą się cienie oraz rysowanie światłem. Była to interaktywno-edukacyjna przygoda. Każdy wynalazek można było dotknąć i sprawdzić jego działanie.

    • Zabawa Andrzejkowa
     • Zabawa Andrzejkowa

      24.11.23r. w piątek w magiczny dzień Andrzejkowy sala wiejska w Olszanach ożyła duchem lat 80., przenosząc dzieci w czasie do epoki kolorowych dżinsów i energetycznych rytmów. Zabawa odbyła się dla całej społeczności szkolnej: przedszkolaków i uczniów klas 1-8 w godzinach 10-14.

      Podczas gier andrzejkowych uczniowie mieli okazję wziąć udział w takich wróżbach jak: przekłuwanie serc, stawianie butów, losowanie szczęścia na kolejny rok z użyciem kubeczków. Nie zabrakło również zabaw takich jak gorące krzesła oraz tańca belgijki! Wszystkie przedszkolaki które przebrały się w tym dniu za bajkową postać dostały upominek.

    • Alicja w Krainie Czarów
     • Alicja w Krainie Czarów

      27 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć ponadczasową opowieść Lewisa Carrolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Musical Teatru Muzycznego FORTE był niesamowitym widowiskiem, który zachwycił zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Na szczególne uznanie zasługuje wspaniała gra aktorska. Dzięki niepowtarzalnym, barwnym strojom oraz ciekawej scenografii widzowie bez trudu mogli przenieść się do bajkowej krainy Alicji. Spektakl był wzbogacony piękną muzyką oraz grą świateł, co dodawało mu niepowtarzalnego klimatu. Bez wątpienia musical zapewnił uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

    • DZIEŃ PRAW DZIECKA
     • DZIEŃ PRAW DZIECKA

      20 listopada to szczególny dzień-obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkich dzieciom- Konwencji o prawach dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa- PRAWA DZIECKA. Wszystkie dzieci są równe w świetle prawa. Z tej właśnie okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole i oddziale przedszkolnym zajęcia poświęcone tej tematyce, podczas których uczniowie dowiedzieli się jakie są ich prawa jak również obowiązki .Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „ Prawa Dziecka” oraz ciekawe prezentacje, przygotowali kolorowe plakaty oraz samodzielnie przygotowali prezentacje multimedialne na ten temat. Natomiast przedszkolaki po spełnieniu obowiązku nauki, skorzystały z prawa do świetnej i zasłużonej zabawy. Działania i aktywności podejmowane tego dnia mia

    • ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa
     • ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa

      ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to ogólnopolski program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK- Państwowy Instytut Badawczy. ESA to cyfrowa edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach. Projekt „Mierzymy się ze smogiem” łączy troskę o czyste powietrze z rozwojem kompetencji cyfrowych uczniów i dorosłych.W ramach ogłoszonego konkursu w roku szkolnym 2022/2023, nasza szkoła otrzymała urządzenie do prowadzenia edukacji ekologicznej związanej z pomiarami jakości powietrza. Na zewnątrz naszej szkoły został zamontowany miernik jakości powietrza.W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła dostała się do II etapu projektu i dzięki niemu otrzymaliśmy wewnętrzny ekran edukacyjny, który niedawno został zamontowany na korytarzu szkolnym. Dzięki temu każda osoba, która przechodzi czy przejeżdża obok szkoły, widzi od razu jaki jest aktualny stan powietrza. Natomiast ekran edukacyjny zam

    • Projekt "Umiem pływać" zakończony.
     • Projekt "Umiem pływać" zakończony.

      15 listopada zakończył się sezon basenowy klasy drugiej i trzeciej. Od 6 września, co środę, dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu „Umiem pływać”. Ich opiekunem był Rafał Cichoń - instruktor pływania.

      Głównym celem projektu było rozpowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

    • LAPTOPY DLA UCZNIÓW KLASY IV
     • LAPTOPY DLA UCZNIÓW KLASY IV

      Czwartoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach mogą już używać laptopów, które otrzymali na własność w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „ Laptop dla ucznia”.

      Program jest rządową inicjatywą, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył uczniom w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu zyskają oni równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności i zainteresowania.

    • Poczet Sztandarowy na uroczystości 11 listopada
     • Poczet Sztandarowy na uroczystości 11 listopada

      Sobota 11 listopada była wyjątkowym dniem, ponieważ w tym dniu nasza Ojczyzna obchodziła 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Zgodnie z panującą tradycją w naszej gminie miała miejsce uroczystość upamiętniająca to szczególne wydarzenie, w której wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Lena Magiera, Angelika Ferents, Asia Maciąg, Dawid Dyrała oraz Wiktor Strama.

    • Obchody Święta Niepodległości
     • Obchody Święta Niepodległości

      Wielopokoleniowa uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się 10 listopada br., w świetlicy wiejskiej w Olszanach. Stało się to tradycją w naszej wsi. Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się biało-czerwonym korowodem uczniów, którzy przeszli ulicami Olszan w kierunku świetlicy wiejskiej.

    • Turniej Integracyjny w piłkę nożną
     • Turniej Integracyjny w piłkę nożną

      W środowy poranek 08.11.2023r. w hali OSIR-u w Strzegomiu odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu.

      Głównym celem turnieju była integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych oraz propagowanie aktywności ruchowej wśród uczniów. Wynik turnieju w tym przypadku nie miał znaczenia, ponieważ najważniejszy był udział i dobra zabawa uczestników zawodów.

    • Dzień Postaci z Bajek.
     • Dzień Postaci z Bajek.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

      Dziś, tj. w poniedziałek 06.11.br., w naszej Szkole również zrobiło się bajkowo, kolorowo i pięknie! Ileż ciekawych postaci bajkowych mogliśmy spotkać podczas przerw międzylekcyjnych m.in.: urocze Smerfetki, SpiderMana, Pikachu, Kopciuszka, Dalmatyńczyka, wróżki, wiedźmy i czarownice, a nawet samego Harrego Pottera!

    • Do hymnu!
     • Do hymnu!

      Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Sprawiedliwości ogłasza konkurs śpiewu hymnu państwowego dla dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i uczniów i I-III szkół podstawowych.

      Konkurs ma na celu promowanie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych wśród najmłodszych oraz kultywowanie polskości i tradycji narodowych.

    • Szkolenie z pomocy przedmedycznej.
     • Szkolenie z pomocy przedmedycznej.

      Nie tylko uczniowie w naszej Szkole się uczą. Kadra pedagogiczna również podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i bierze udział w dodatkowych kursach. I tak w poprzednim tygodniu pracownicy naszej Szkoły wzięli udział w szkoleniu z pomocy przedmedycznej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Takie szkolenia organizowane są oczywiście cyklicznie, wspomagając wiedzę teoretyczną i praktyczną nauczycieli w razie jakiegoś nagłego wypadku.

    • Pasowanie na ucznia klasy I
     • Pasowanie na ucznia klasy I

      Pasowanie na ucznia to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. W piątek 13 października br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie pierwszej klasy oficjalnie stali się pełnoprawną częścią tej szkoły.

      Mimo, niesprzyjających warunków jakie panowały w tym dniu (awaria prądu) pierwszoklasiści udowodnili, że są świetnie przygotowani i w pełni gotowi do nauki! Przystąpili do pasowania, ślubując godnie reprezentować swoją szkołę, a także Rzeczpospolitą Polską oraz przyrzekając sumienną naukę i wzorowe zachowanie.

    • Dzień Nauczyciela 2023.
     • Dzień Nauczyciela 2023.

      Dzień Nauczyciela, a właściwie Święto Edukacji Narodowej, odbywa się, tak jak co roku, 14 października. Tym razem wypada ono w sobotę.

      Zazwyczaj w pierwszej połowie października odbywają się występy uczniów i uroczystości upamiętniające utworzenie Komisji Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty, ale także uczniów.

    • List Kuratora Dolnośląskiego ws. zadań domowych.
     • List Kuratora Dolnośląskiego ws. zadań domowych.

      Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice!

      W związku z zapytaniami i wątpliwościami dotyczącymi prac domowych zadawanych uczniom i ich oceniania oraz zasad poprawiania przez uczniów niesatysfakcjonujących ocen informuję, że:

      1. Kwestie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuch
  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 17.07.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  •  

  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Odwiedź nas na:

  • liczba odwiedzin: 195917
  •