• "Edukacja dla starości." - podsumowanie.

   O realizacji projektu ”Edukacja dla starości. Potrzebni sobie nawzajem”, pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. Podsumowując rok szkolny 2023/2024 chcemy podzielić się efektami dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym.
   Czytaj więcej
  • Wycieczka klasy III do Świdnicy

   W słoneczny poranek, 18 czerwca br., grupa uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią, wybrała się na wycieczkę do Świdnicy. Celem wycieczki było zacieśnienie więzi koleżeńskich oraz pokazanie dzieciom różnych sposobów spędzenia wolnego czasu. Ponadto, wycieczka była nagrodą na zakończeniem pierwszego etapu edukacyjnego.
   Czytaj więcej
  • Niezapomniana wycieczka do Barda.

   W czerwcu br. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w ekscytującej wycieczce do malowniczego Barda. Wyjazd ten dostarczył młodym uczestnikom mnóstwo wrażeń, łącząc naukę z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury.
   Czytaj więcej
  • Zakończyliśmy kolejne dwa projekty.

   W naszej Szkole realizowane były zajęcia kształtujące kreatywność. Odbywały się one w każdy piątek. Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania sferą artystyczną oraz ekologiczną na świeżym powietrzu. Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z dwoma projektami: Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym Klasa w terenie i Ogólnoposkim Projektem Edukacyjnym Z darami natury świat nie jest ponury.
   Czytaj więcej
  • Wizyta w ZOO w Łącznej.

   11.06.2024r. uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym udali się z wizytą do ZOO w Łącznej. Na miejscu czekało wiele atrakcji i niesamowite zwierzęta, których na co dzień uczniowie nie mają sposobności zobaczyć.
   Czytaj więcej
  • O emocjach w bibliotece.

   W poniedziałek, 10 czerwca br., uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami udali się do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy w Strzegomiu.
   Czytaj więcej
  • Dzień Dziecka - pełen radości i niespodzianek.

   Moc atrakcji przygotowali nauczyciele, rodzice oraz Rada Sołecka wsi Olszany dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach na obchody Dnia Dziecka. Starsi uczestnicy mogli sobie w tym dniu przypomnieć okres dzieciństwa i beztroskiej zabawy.
   Czytaj więcej
  • Dzień Mamy i Taty

   Dwa najpiękniejsze słowa świata We wszystkich językach to Mama i Tata. Wypowiadane przez wszystkich ludzi, Czy to są mali, czy to są duzi. Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
   Czytaj więcej
  • XXXVI Bieg Pamięci w Rogoźnicy

   W sobotni poranek 11 maja odbyła się kolejna już 36 edycja Biegu Pamięci na terenie parku w Rogoźnicy. Bieg Pamięci jest uczczeniem pamięci poległych jeńców wojennych z czasów II Wojny Światowej, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen.
   Czytaj więcej
  • II MIEJSCE !!!

   W środowy poranek, 20 marca br., w hali widowiskowej OSiR-u w Strzegomiu odbył się XVI Gminny Turniej Ortograficzno-Sportowy dla uczniów klas trzecich. Organizatorem imprezy była PSP nr 2 oraz PSP 4 w Strzegomiu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.
   Czytaj więcej
  • "Nawzajem sobie potrzebni"

   Szkoła Podstawowa w Olszanach bierze udział w Programie ,,Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Program został opracowany przez Regionalną koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.
   Czytaj więcej
  • Rekrutacja 2024-2025

   Uprzejmie informujemy, że od dnia 04 marca 2024 rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i potrwa ona do 15 marca 2024r. A od 08 kwietnia 2024 trwać będzie nabór do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, który potrwa do 16 kwietnia 2024r.
   Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Przedstawienie tetralne w SCK w Strzegomiu
     • Przedstawienie tetralne w SCK w Strzegomiu

      Przedszkolaki oraz ich nieco starsi koledzy z klas 1-3 odwiedzili 02 października br., Strzegomskie Centrum Kultury. W sali widowiskowej mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt: ”Roszpunka”, które wystawione było przez In Art- Teatr Edukacji Wrocław. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo występujących aktorów. Pomysłowa scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że wszyscy z zaciekawieniem oglądali widowisko. To było ciekawe i bardzo sympatyczne wydarzenie

    • Gminny Turniej Piłki Nożnej
     • Gminny Turniej Piłki Nożnej

      W czwartkowy poranek 5 października na stadionie OSIR-u w Strzegomiu odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Na turnieju nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji, która wystąpiła w składzie: Wiktor Strama, Alex Goldian, Natan Fudała, Bartosz Dyduch, Antoni Mądrzak, Marcel Gołębiowski, Marcel Winsz, Szymon Kuszaj, Krzysztof Król i Sebastian Pawlik. W kategorii klas starszych 7-8, czyli tam gdzie zagrał nasz zespół do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół trafił do grupy gdzie grały trzy drużyny, oprócz nas były jeszcze reprezentacje ze szkoły z Jaroszowa oraz PSP 4 ze Strzegomia.

    • Dzień Chłopaka
     • Dzień Chłopaka

      W piątek, 30 września w naszej szkole panowała swobodna atmosfera, która sprzyjała obchodom Dnia Chłopaka. To święto, już na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Zarówno w oddziale przedszkolnym jaki i w klasach I-VIII, na chłopców czekała moc prezentów i niespodzianek.

      Przedszkolaki obchodzili święto przy muzyce i tańcach, ale nie zabrakło również zabaw rozwijających spostrzegawczość i sprawność manualną. Chłopcy otrzymali drobne upominki od swoich przedszkolnych koleżanek a mamy zadbały o poczęstunek i upiekły babeczki.

    • Światowy Dzień Jabłka
     • Światowy Dzień Jabłka

      Światowy Dzień Jabłka, który obchodzony jest 28 września zainspirował uczniów naszej szkoły do przeprowadzenia akcji prozdrowotnej. W klasach I-III odbyły się pogadanki na temat nieocenionych wartości odżywczych jabłek oraz sposobów wykorzystania ich w kuchni. By zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania, w szkolnym “Laboratorium Przyszłości” wykonali oni pieczone jabłka z miodem i cynamonem. Rodzice, postarali się by tego dnia w szkole królowała szarlotka. W szkolnym ogrodzie dzieci wzięły udział w grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem jabłek. Odbyły się warsztaty z elementami dramy, kodowania. Tego dnia było bardzo wesoło i pysznie.

    • Moc projektów w naszej Szkole!
     • Moc projektów w naszej Szkole!

      Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w Terenie”, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury!”, Ogólnopolski projekt EkoMisja, Akcja BohaterON, Ogólnopolski projekt edukacyjny “Polak ma essę”, (Nie) zwykła matematyka, ESA- MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEM, „Czytam z klasą” lekturki spod chmurki, Native speaker w każdej szkole, Konkurs LINGOS, Projekt Edukacyjny “Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Kalendarz Świąt Nietypowych”, Najbardziej Usportowiona Klasa Szkoły, Sportowa Super Klasa Szkoły to projekty i konkursy, które realizowane będą w nowym roku szkolnym 2023/2024.

    • IT Fitness Test 2023 - sprawdź się!
     • IT Fitness Test 2023 - sprawdź się!

      Internet nie ma przed Tobą tajemnic? Nie czekaj i sprawdź swoje umiejętności cyfrowe! Wejdź na www.itfitness.eu/pl dołącz do tysięcy uczniów w całej Polsce, sprawdź się i graj o sprzęt elektroniczny.

      Masz czas do 31 października! Nie czekaj,zaproś klasę i wypełnijcie test już dzisiaj! Podziel się swoim wynikiem w SMi oznacz nas na @itfitnesste

    • Festiwal młodych LIGHT FOR LIFE w Wambierzycach
     • Festiwal młodych LIGHT FOR LIFE w Wambierzycach

      KOCHAM – to hasło tegorocznego Festiwalu Light for Life w Wambierzycach, które odbyło się 16 września 2023 r. Spotkanie organizowane przez diecezję świdnicką zgromadziło ponad 1000 młodych ludzi. Wśród nich znaleźli się uczniowie i absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach.Wydarzenie rozpoczęło się od nabożeństwa Słowa. Ważnym momentem były świadectwa zaproszonych gości, którzy dzielili się swoim doświadczeniem życia, a także słuchali młodych, ich pytań i trudności. Na spotkanie zaproszeni byli m. in. ks. Sebastian Kosecki, s. Judyta Wolnik – dominikanka, salezjanie – kl. Norbert Rosiński i dk. Dominik Nowak, pan Marcin Blycharz – pracujący z osobami uzależnionymi. Mocnym doświadczeniem miłości był również czas sakramentu pojednania oraz Eucharystia sprawowana przez ks. bpa Adama Bałabucha. A wszystko w klimacie radości, wspólnoty i modlitwy, któremu sprzy

    • Poczet Sztandarowy na uroczystości w Rusku
     • Poczet Sztandarowy na uroczystości w Rusku

      W niedzielę, 17 września br., Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystościach Religijno-Patriotycznych w Rusku. W ten sposób uczniowie oddali hołd więźniom poległym w tym miejscu. W Rusku mieścił się obóz pracy więźniów politycznych, który funkcjonował w latach 1948-1956.Uroczystości, rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. św. Piotra i Pawła. Liturgię poprowadził bp Adam Bałabuch. Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik, poświęcony więźniom politycznym obozu pracy. Tam zaproszeni goście złożyli wieńce i zapalili znicze. Niezwykle wzruszającym momentem było przemówienie Mjr Tadeusza Mroza, byłego więźnia obozu w Rusku. Wartę przy pomniku pełnili żołnierze z 3. Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu.

    • Film, który zaczarował na dużym ekranie.
     • Film, który zaczarował na dużym ekranie.

      W czwartkowy poranek, 21 września br., uczniowie klasy drugiej, trzeciej i szóstej udali się na wycieczkę do Multikina w Świdnicy na film pt.: “O psie, który jeździł koleją”.

      Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich.

    • wybory Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory Samorządu Uczniowskiego.

      W naszej szkole odbyły się wrześniowe wybory do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla całej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonali wyboru swoich przedstawicieli.

      Chętni kandydaci zaprezentowali swoje plany, pomysły oraz konkretne działania. W wyniku demokratycznych wyborów w Szkole wybrano przedstawicieli uczniów.

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

      „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

      Święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się również w naszej Szkole. W tym dniu dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji.

    • Akcja Sprzątania Świata!
     • Akcja Sprzątania Świata!

      „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI„ – to hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata, w której po raz kolejny wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach. Koordynatorem akcji jest FUNDACJA NASZA ZIEMIA. Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Obok posprzątania najbliższego otoczenia kampania przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa kształtując zachowania ludzkie zmierzające do utrzymania czystości swojego otoczenia. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia , edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami udali się , aby posprzątać plac obok przedszkola, teren wokół Świetlicy Wiejskiej, ulice Olszan, jak również boisko. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

    • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
     • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

      Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Obchodzony jest co roku w drugą sobotę września. Z tej okazji uczniowie klas I-III PSP Olszany wzięli udział w zajęciach praktycznego udzielenia pierwszej pomocy. 15 września br., grupa uczniów edukacji wczesnoszkolnej odwiedziła pobliską Ochotniczą Straż Pożarną w Olszanach. Na miejscu czekał ma nich ratownik i strażak - Pan Mateusz Najwer, który w profesjonalny sposób zaprezentował, jak zachować się w razie utraty przez kogoś przytomności, omdlenia czy zatrzymania krążenia. Uczniowie uczyli się w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Do realizacji ćwiczeń wykorzystano fantom oraz niezbędne akcesoria tj. apteczkę pierwszej pomocy, a z niej przede wszystkim rękawiczki jednorazowe, maseczkę do s

    • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolengo 2023/2024
     • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolengo 2023/2024

      W poniedziałek 04.09.2023 r. rozpoczęliśmy uroczyście nowy Rok Szkolny 2023/2024! Czas wakacji szybko upłynął – pora już spakować książki i zeszyty do plecaków. Zgodnie z tradycją, rano zebraliśmy się w kościele gdzie Ksiądz Proboszcz Marian Kujawski odprawił Msze Świętą , która zainaugurowała nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy udaliśmy się do sali wiejskiej gdzie w towarzystwie Księdza Proboszcza, Pani Sołtys i Radnej Gminy Strzegom Stanisławy Górskiej, Pani Dyrektor Iwona Gołębiowska powitała nas przemową rozpoczynającą oficjalnie Rok Szkolny 2023/2024, w którym życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce i radości z pobytu w szkole!! Po krótkim powitaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. A już jutro pierwszy dzwonek!!

     • Poczet Sztandarowy na uroczystości w Gross-Rosen

      Trzeciego września br., na terenie Muzeum Gross - Rosen w Rogoźnicy, odbyła się uroczystość upamiętniająca 84 rocznicę agresji Niemiec na Polskę. Podczas obchodów, nasza szkoła reprezentowana była przez Poczet Sztandarowy w składzie: Lena Magiera, Dawid Dyrała oraz Wiktor Strama. Uroczystości rozpoczęły się, polową mszą świętą w intencji wszystkich poległych podczas II Wojny Światowej. Następnie wygłoszony został Apel Poległych przez harcerzy ZHP w Strzegomiu. Na sam koniec zaproszeni goście oraz przedstawiciele różnych instytucji złożyli wieńce pod pomnikiem mauzoleum.

     • Śniadanie na Trawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru

      W dniu 09.08.2023 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym pt. “Śniadanie na trawie”, które odbyło się na terenie PSP nr 2 w Strzegomiu w ramach 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Spotkanie było okazją do poznania kultury ludowej z różnych zakątków świata. Zagraniczni goście prezentowali wspaniałe pokazy taneczne, stroje ludowe oraz instrumenty muzyczne, wyrażające tradycje swoich regionów. Wystąpiły zespoły z: Indii, Słowacji, Chile, Ukrainy, Irlandii oraz zespół ludowy “Kostrzanie”. Na zakończenie dzieci zjadły pożywne śniadanie, które dla nich przygotowano. Wyśmienite smakołyki znikały ze stołu w „mgnieniu oka”. Było pysznie, kolorowo i oczywiście zdrowo. Wszyscy bawili się znakomicie. Dziękujemy bardzo Pani Marcie Waligórskiej za zorganizowanie transportu dla dzieci.

     • Wycieczka do Złotego Stoku

      Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 19 czerwca br., uczniowie klas 1-5 udali się na wycieczkę do Złotego Stoku. Na miejscu czekały na nich niezwykłe atrakcje. Wycieczka, rozpoczęła się od zwiedzania wraz z przewodnikiem, Sztolni Gertruda. Uczniowie poznali historię kopalni, narzędzia wykorzystywane w pracy górnika oraz bogatą ekspozycje map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych, którą zapamiętali uczniowie była przejażdżka podziemna pomarańczowym tramwajem. Starsi uczniowie skorzystali z dodatkowej atrakcji jaką była możliwość podziemnego spływu 15-osobową łódką. Następnie wszyscy oddali się prawdziwej gorączce złota. Za pomocą specjalnych mis płukali “złoto”, które mogli zabrać na pamiątkę. W kolejnej, tzw. Sztolni Czarnej, uczniowie naszej szkoły podziwiali jedyny w Polsce podziemny wodospad. Pod koniec wycieczki dzieci zwied

     • Uczniowie zwiedzili Izbę Tradycji Zespołów Ludowych

      15 czerwca uczniowie klasy VII i VIII pod opieką Pani Anny Borowiec i Pani Kamili Iwańczak-Dymek, odwiedzili Izbę Tradycji Zespołów Ludowych w Kostrzy. Uczniowie, podziwiali ekspozycję dziewięciu polskich strojów ludowych wykorzystywanych przez Zespół Folklorystyczny Kostrzanie podczas prezentacji festiwalowych. Ponadto obejrzeli liczne odznaczenia, puchary, dyplomy i pamiątki zespołów folklorystycznych Kostrzanie, Olszaniacy i Goczałkowianie. Zrobiły one na uczniach ogromne wrażenie. Sołtys wsi, Pani Helena Szerszeń, opowiedziała uczniom krótką historię dotyczącą powstania zespołu “Kostrzanie” oraz podarowała najnowsze płyty z nagraniem pieśni zespołu. Spotkanie z kulturą ludową bardzo spodobało się uczniom, odkryli oni koleją “perełkę” swojej małej ojczyzny.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 17.07.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  •  

  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Odwiedź nas na:

  • liczba odwiedzin: 195911
  •