• "Edukacja dla starości." - podsumowanie.

   O realizacji projektu ”Edukacja dla starości. Potrzebni sobie nawzajem”, pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. Podsumowując rok szkolny 2023/2024 chcemy podzielić się efektami dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym.
   Czytaj więcej
  • Wycieczka klasy III do Świdnicy

   W słoneczny poranek, 18 czerwca br., grupa uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią, wybrała się na wycieczkę do Świdnicy. Celem wycieczki było zacieśnienie więzi koleżeńskich oraz pokazanie dzieciom różnych sposobów spędzenia wolnego czasu. Ponadto, wycieczka była nagrodą na zakończeniem pierwszego etapu edukacyjnego.
   Czytaj więcej
  • Niezapomniana wycieczka do Barda.

   W czerwcu br. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w ekscytującej wycieczce do malowniczego Barda. Wyjazd ten dostarczył młodym uczestnikom mnóstwo wrażeń, łącząc naukę z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury.
   Czytaj więcej
  • Zakończyliśmy kolejne dwa projekty.

   W naszej Szkole realizowane były zajęcia kształtujące kreatywność. Odbywały się one w każdy piątek. Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania sferą artystyczną oraz ekologiczną na świeżym powietrzu. Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z dwoma projektami: Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym Klasa w terenie i Ogólnoposkim Projektem Edukacyjnym Z darami natury świat nie jest ponury.
   Czytaj więcej
  • Wizyta w ZOO w Łącznej.

   11.06.2024r. uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym udali się z wizytą do ZOO w Łącznej. Na miejscu czekało wiele atrakcji i niesamowite zwierzęta, których na co dzień uczniowie nie mają sposobności zobaczyć.
   Czytaj więcej
  • O emocjach w bibliotece.

   W poniedziałek, 10 czerwca br., uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami udali się do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy w Strzegomiu.
   Czytaj więcej
  • Dzień Dziecka - pełen radości i niespodzianek.

   Moc atrakcji przygotowali nauczyciele, rodzice oraz Rada Sołecka wsi Olszany dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach na obchody Dnia Dziecka. Starsi uczestnicy mogli sobie w tym dniu przypomnieć okres dzieciństwa i beztroskiej zabawy.
   Czytaj więcej
  • Dzień Mamy i Taty

   Dwa najpiękniejsze słowa świata We wszystkich językach to Mama i Tata. Wypowiadane przez wszystkich ludzi, Czy to są mali, czy to są duzi. Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
   Czytaj więcej
  • XXXVI Bieg Pamięci w Rogoźnicy

   W sobotni poranek 11 maja odbyła się kolejna już 36 edycja Biegu Pamięci na terenie parku w Rogoźnicy. Bieg Pamięci jest uczczeniem pamięci poległych jeńców wojennych z czasów II Wojny Światowej, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen.
   Czytaj więcej
  • II MIEJSCE !!!

   W środowy poranek, 20 marca br., w hali widowiskowej OSiR-u w Strzegomiu odbył się XVI Gminny Turniej Ortograficzno-Sportowy dla uczniów klas trzecich. Organizatorem imprezy była PSP nr 2 oraz PSP 4 w Strzegomiu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.
   Czytaj więcej
  • "Nawzajem sobie potrzebni"

   Szkoła Podstawowa w Olszanach bierze udział w Programie ,,Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Program został opracowany przez Regionalną koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.
   Czytaj więcej
  • Rekrutacja 2024-2025

   Uprzejmie informujemy, że od dnia 04 marca 2024 rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i potrwa ona do 15 marca 2024r. A od 08 kwietnia 2024 trwać będzie nabór do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, który potrwa do 16 kwietnia 2024r.
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Wycieczka do Gross-Rosen

      15 czerwca br., dzień po uroczystościach związanych z upamiętnieniem Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. W wycieczce brali udział uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Anny Borowiec i p. Kamili Iwańczak -Dymek. Na początku, uczniowie obejrzeli film dokumentalny “Kamienne Piekło” oparty na wspomnieniach i relacjach byłych więźniów KL Gross-Rosen. Pod opieką przewodnika muzeum, Pani Urszuli Nowickiej, uczniowie zwiedzili wystawy czasowe i stałe muzeum oraz wysłuchali wykładu na temat historii obozu. Dalszym etapem wycieczki, było zwiedzenie terenu obozu. Uczniowie obejrzeli m.in. odrestaurowaną bramę główną dawnego obozu wraz z dwiema przyległymi wartowniami oraz części piwniczne byłej łaźni i kuchni więźniarskiej. Zobaczyli wiernie zrekonstruowany barak więźn

     • SZKOLNY KONKURS OMNIBUS 2023

      W dniu 16.06.2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs OMNIBUS. W eliminacjach wstępnych, które odbyły się 06.06.2023 r wzięło udział osiemnastu uczniów z klas IV-VIII. Rozwiązywali oni test składający się z dwudziestu pytań zamkniętych oraz dziesięciu pytań otwartych. Do finału zakwalifikowało się sześć osób, z najlepszym wynikiem: Gabriela Łuksin kl.4, Daniel Sołtysik kl.5, Antoni Mądrzak kl.6, Szymon Kuszaj kl.6, Piotr Naryniecki kl.8, Szymon Skowroński kl. 8. W finale, który odbył się na sali wiejskiej, uczestnicy konkursu, odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania z wielu dziedzin nauki. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Pierwsze miejsce i tytuł Omnibusa 2023r. otrzymał Piotr Naryniecki, drugie miejsce zajął Antoni Mądrzak, trzecie miejsce Szymon Skowroński. Zwycięzca otrzymał statuetkę ufundowaną przez Radę Rodziców. Jeszcze raz bardzo serdecznie

     • XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

      30 maja 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4 oraz PSP z Jaroszowa, Goczałkowa, Stanowic, Olszan, Kostrzy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Marcel Gołębiowski, Alex Goldian, Szymon Kuszaj. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie, każdy uczestnik rozwiązywał test składający się z 20 pytań zamkniętych. W drugim etapie, uczniowie rozwiązywali zadania otwarte na czas dotyczące geometrii płaskiej, przestrzennej, działań na liczbach oraz skali liczbowej. Zadania sprawdzały zdolność logicznego myślenia i kreatywność, wymagały ogólnej wiedzy matematycznej i wyobraźni geometrycznej. Miło nam poinformować, że nasz uczeń, Marcel Gołę

     • XXIII Ogólnopolska akcja GÓRA GROSZA

      Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, organizowanej po raz XXIII przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było, zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci ( w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Od dnia 01.11.2022 r. do 28.02.2023 r. zbieraliśmy monety (od 1 gr do 5 zł). Koordynatorem zbiórki była Iwona Stempniewicz –uzbieraliśmy kwotę 187,09 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy przyniesiony „jeden grosz”.

     • Wycieczka klasy VI

      07 czerwca uczniowie klasy VI i klasy VII wybrali się na wycieczkę do Wałbrzych z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego. Pierwszym przystankiem był dwugodzinny pobyt w Parku Trampolin gdzie uczniowie mieli do dyspozycji wiele atrakcji , podczas których mogli wyszaleć się do woli na różnego rodzaju trampolinach i skoczniach. Po atrakcjach ruchowych kolejnym etapem wycieczki był seans w kinie w wałbrzyskiej Galerii Handlowej a po nim oczywiście nadeszła pora na przysmaki…tym razem nie w McDonaldzie a w KFC. Po godzinie 16.00 wszyscy zadowoleni z wycieczki wróciliśmy po szkołę i udaliśmy się na długi weekend.

     • Spotkanie z pracownikami KRUS i PIP

      We wtorek, 06 czerwca br., uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami KRUS-u i PIP. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa, ochrony zdrowia w gospodarstwie rolnym oraz jak postępować w razie wypadku przy pracy rolniczej.

      Program spotkania obejmował osiem tematów:

     • Projekt edukacyjny "Sieciaki"

      Uczniowie klasy I i II uczestniczyli w projekcie edukacyjnym “Sieciaki”. Projekt prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci". Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange. Projekt edukacyjny, dostosowany jest do wieku rozwojowego dzieci i opiera się na przygodach czwórki szkolnych przyjaciół: Sieciaków, którzy świetnie znają się na Internecie. Przyjaciele walczą z Sieciuchami, które pod wodzą Czystego Zła zagrażają bezpieczeństwu dzieci w internecie. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak dbać o swoją prywatność w sieci, jak reagować na hejt oraz w jaki sposób okazywać sobie wzajemny szacunek w internecie. Zajęcia prowadzone były w zróżnicowany i bardzo ciekawy sposób. Uczniowie korzystali głównie z serwisu @sieciaki.pl, gdzie udostępnione zostały gry on-line, filmy i słuchowiska. Dodatkowo, podc

     • Obchody Dnia Dziecka

      1 czerwca na boisku sportowym w Olszanach cała nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Dziecka. Po godzinie 9.00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami szkoły udali się na boisko, żeby wziąć udział we wspólnej zabawie. Samorząd Uczniowski przygotował konkurs „Szalonych Fryzur”, w którym można było wygrać ciekawe nagrody, pojawiła się również Pani ze zwierzętami, która prowadzi zajęcia zooterapii. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw i rozgrywek sportowych , które zawsze w tym dniu są obecne. Naszym specjalnym gościem byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach, którzy przygotowali atrakcyjne zawody strażackie dla uczniów a na koniec chętnych polali wodą, na szczęcie pogoda dopisała, ponieważ było słonecznie i ciepło więc nikt ze przemoczonych uczniów się nie rozchorował. W czasie zabawy przygrywała nam skoczna muzyka a dla chętnych była pyszna kiełbaska z

     • Koncert z okazji Dnia Matki

      Dzień Mamy jest obchodzony na całym świecie. Święto to przypomina, jak ważne są nasze Mamy. Matka - synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W piątek 26 maja odbył się na sali wiejskiej Koncert dla Mam. Podczas koncertu przedszkolaki oraz klasa I pierwsza zaprezentowały przedstawienie pt. “Jesteś dla mnie najważniejsza". Wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci były wspaniałym prezentem za trud włożony w wychowanie swoich dzieci. W kolejnej części uczniowie pozostałych klas zaśpiewali dla swoich mam najpiękniejsze piosenki. Klasa II i III wykonała piosenkę pt. “Ta piosenka jest dla mamy "oraz “Mama królowa”. O swoich mamach pamiętała klasa IV i V w piosence” Jesteś mamo skarbem mym". Piosenkę “A ja wole swoją mamę” zaśpiewała klasa VI i VII oraz klasa VIII Piosenkę dla Mamy. Wzruszający piękny duet

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

      Wrocław 2023-05-08

      Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych!

      Od połowy maja br. rozpocznie się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Państwa dzieci będą ubiegać się o miejsca w wybranych szkołach, rywalizować z innymi ósmoklasistami o spełnienie swoich marzeń. Nikogo przekonywać nie trzeba, że wybór szkoły ponadpodstawowej i profilu oddziału (potocznie nazywanego klasą) jest niezmiernie ważny i często w decydującym stopniu rozstrzyga o dalszym życiu. Spieszę więc z użytecznymi informacjami i radami.

     • 35 Edycja Biegu Pamięci

      W sobotni poranek 6 maja odbyła się jubileuszowa 35 edycja Biegu Pamięci na terenie parku w Rogoźnicy. Bieg Pamięci jest uczczeniem pamięci poległych jeńców wojennych z czasów II Wojny Światowej , którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała, ponieważ było chłodno , mokro i przed biegami padał deszcz. Z tego powodu do zawodów zgłosiło się pewnie mniej uczestników niż chociażby rok temu, jednak nasza reprezentacja była wyjątkowo liczna. Na starcie w swoich kategoriach wiekowych stanęli : Daniel Bajor, Mateusz Maciąg, Błażej Bogacki, Anita Dyduch, Amanda Araźnik , Julia Zięba, Lena Fudała, Olek Figurak, Wojtek Wilczyński, Miłosz Kisiel, antek Nowak, Szymon Kuszaj, Natan Fudała, Lena Magiera, Alex Goldian, Dawid Dyrała, Wiktor Strama, Angelika Ferents, Dawid Krzyżak i Miłosz Dyduch. Nasi zawodnicy w zależności od wieku biegali na dystansach od

     • XVI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego

      Dnia 27.04.2023 uczennice kl. II- III reprezentowały naszą szkołę w XVI edycji Gminnego konkursu Recytatorskiego dla klas I-III szkół podstawowych, który odbył się w Jaroszowie. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się w następujących wierszach:

      - S. Jachowicz wiersz pt:” CHORY KOTEK”- Monika Nowak

     • Obchody Święta Konstytucji

      W środę 3 maja w całej Polsce uroczyście obchodziliśmy 232 rocznicę uchwalenia naszej Polskiej Konstytucji ,która była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Jak co roku w tym dniu w Strzegomiu odbyły się gminne uroczystości związane z tym świętem. W obchodach brał udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Nikola Lukas, Natalia Lukas, Piotr Naryniecki oraz Miłosz Dyduch. O godzinie 10.30 w Kościele Zbawiciela odbyła się uroczysta Masza Święta koncelebrowana przez Biskupa pomocniczego Diecezji Świdnickiej Adama Bałabucha w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy wszyscy zebrani wraz z Pocztami Sztandarowymi udali się pod Pomnik Tysiąclecia w Strzegomiu gdzie odbyły się dalsze uroczystości: przemówienia, salwa honorowa Wojska Polskiego oraz złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem.

     • Obchody Dnia Ziemi

      22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Planeta Ziemia jest naszym największym dobrem. Cały świat jest domem dla wszystkich ludzi, więc wszyscy powinniśmy dbać o to, żeby był piękny. W tym roku w naszej szkole również upamiętniliśmy ten dzień. Uczniowie wykonali piękne plakaty mające na celu uświadomienie jak ważne jest dbanie o naszą planetę, wzięli udział w pogadankach na tematy ekologiczne oraz obejrzeli przygotowane prezentację. Następnie odbył się pokaz mody ekologicznej, podczas której dzieci zaprezentowały wcześniej przygotowane stroje. Uczniowie użyli przeróżnych surowców wtórnych: worków foliowych, gazet, rolek papieru toaletowego, kartonów, nakrętek itp. Nasze „ekologiczne modelki i modele”, pięknie prezentowały przygotowane przez

     • Akcja Żonkil

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach po raz kolejny wzięli udział w “Akcji Żonkil” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Tym samym uczcili 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W obchody rocznicy zaangażowani byli uczniowie całej szkoły. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli film animowany "Będę pisać", który opowiada o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu oraz wysłuchali słuchowiska “Takich dwóch, jak nas trzech” opowiadającego historię wyjątkowej przyjaźni trzech chłopców. W klasie VII-VIII przeprowadzone zostały pogadanki, których celem było zobrazowanie przebiegu powstania w getcie warszawskim. W tym roku szczególną uwagę zwrócono na postać Marka Edelmana. Uczniowie obejrzeli animację reportażu Hanny Krall “Zdążyć przed Panem Bogiem”, a następnie pracowali z materiałem źródłowym. Warto dodać, że w tym d

     • Ponownie III miejsce Oliwii !

      Po zajęciu III miejsca w eliminacjach gminnych , 19 kwietnia Oliwia Filipczyk brała udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wraz z pozostałymi uczniami z innych szkół z tereny naszego powiatu stawiła się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy gdzie ponownie świetnie się zaprezentowała zdobywając kolejny raz III miejsce w swojej grupie wiekowej , niestety tym razem do kolejnego etapy rywalizacji na szczeblu już wojewódzkim przechodzili tylko zwycięzcy. Pomimo tego za kolejne miejsce w czołowej trójce Oliwii należą się wielkie brawa i gratulacje tym bardziej, że poziom rywalizacji był już znacznie wyższy niż w eliminacjach gminnych!! Po napisaniu testów w czasie kiedy komisja sprawdzała pracę uczestników , uczniowie wraz ze Strażakami zwiedzili Remizę i mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem Strażaków oraz dowiedzieli się jak zachowy

     • Sukces Oliwii w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

      W poranek 15 kwietnia w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej odbywa się w trzech kategoriach wiekowych : I grupa – uczniowie szkół podstawowych I-IV , II grupa – uczniowie szkół podstawowych V-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych . W strzegomskich eliminacjach brali zwycięzcy naszych szkolnych zmagań wiedzy : Miłosz Dyduch grupa II oraz Oliwia Filipczyk w grupie I, która świetnie się zaprezentowała wykazując się dużą wiedzą zajmując ostatecznie III miejsce zdobywając tym samym przepustkę do kolejnego etapu jakim będą eliminacje powiatowe, które odbędą się 19 kwietnia w Świdnicy. Gratulujemy Oliwii sukcesu i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!!

     • Konkurs plastyczny “Wielkanocny Zajączek”

      Jednym z elementów przygotowań do obchodów Świat Wielkanocnych w naszym przedszkolu był zorganizowany konkurs plastyczny pt.” Wielkanocny Zajączek” dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki. Chętne dzieci wraz z członkami rodziny wykonały przepiękne prace plastyczne. We wtorek, 4 kwietnia wyłoniłyśmy laureatów konkursu. Ze względu na wysoki poziom prac, na podium były miejsca równorzędne. Oto nasi laureaci konkursu:

     • Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Żarowska Marzanna”

      Z radością informujemy, iż Julia Zięba, uczennica klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach, zdobyła nagrodę wyróżnienia w konkursie plastycznym „Żarowska Marzanna”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych związanych z obrzędem pożegnania zimy i nadejścia wiosny, rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz pogłębianie umiejętności plastycznych. Zadanie nie było łatwe, gdyż kukły symbolizujące odchodzącą zimę musiały być w całości wykonane z ekologicznych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 21 marca br. Zwyciężczyni gratulujemy sukcesu oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

     • Warsztaty Wielkanocne

      W środę, 05 kwietnia br., uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w “Warsztatach wielkanocnych” w Jaworzynie Śląskiej. W pięknej, świątecznej scenerii dzieci ozdabiały styropianowe jajka, malowały gipsowe figurki oraz dekorowały wielkanocnego mazurka. Warsztaty przeplatane były zabawami i grami ruchowymi przy muzyce. Uczestnicy wycieczki, wysłuchali prelekcji na temat tradycji świąt wielkanocnych. Czas płynął bardzo szybko. Dodatkową atrakcją, był kiermasz wielkanocny, gdzie dzieci mogły zakupić pamiątkę lub zabawkę. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 17.07.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  •  

  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Odwiedź nas na:

  • liczba odwiedzin: 195872
  •