• "Edukacja dla starości." - podsumowanie.

   O realizacji projektu ”Edukacja dla starości. Potrzebni sobie nawzajem”, pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. Podsumowując rok szkolny 2023/2024 chcemy podzielić się efektami dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym.
   Czytaj więcej
  • Wycieczka klasy III do Świdnicy

   W słoneczny poranek, 18 czerwca br., grupa uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią, wybrała się na wycieczkę do Świdnicy. Celem wycieczki było zacieśnienie więzi koleżeńskich oraz pokazanie dzieciom różnych sposobów spędzenia wolnego czasu. Ponadto, wycieczka była nagrodą na zakończeniem pierwszego etapu edukacyjnego.
   Czytaj więcej
  • Niezapomniana wycieczka do Barda.

   W czerwcu br. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w ekscytującej wycieczce do malowniczego Barda. Wyjazd ten dostarczył młodym uczestnikom mnóstwo wrażeń, łącząc naukę z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury.
   Czytaj więcej
  • Zakończyliśmy kolejne dwa projekty.

   W naszej Szkole realizowane były zajęcia kształtujące kreatywność. Odbywały się one w każdy piątek. Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania sferą artystyczną oraz ekologiczną na świeżym powietrzu. Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z dwoma projektami: Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym Klasa w terenie i Ogólnoposkim Projektem Edukacyjnym Z darami natury świat nie jest ponury.
   Czytaj więcej
  • Wizyta w ZOO w Łącznej.

   11.06.2024r. uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym udali się z wizytą do ZOO w Łącznej. Na miejscu czekało wiele atrakcji i niesamowite zwierzęta, których na co dzień uczniowie nie mają sposobności zobaczyć.
   Czytaj więcej
  • O emocjach w bibliotece.

   W poniedziałek, 10 czerwca br., uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami udali się do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy w Strzegomiu.
   Czytaj więcej
  • Dzień Dziecka - pełen radości i niespodzianek.

   Moc atrakcji przygotowali nauczyciele, rodzice oraz Rada Sołecka wsi Olszany dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach na obchody Dnia Dziecka. Starsi uczestnicy mogli sobie w tym dniu przypomnieć okres dzieciństwa i beztroskiej zabawy.
   Czytaj więcej
  • Dzień Mamy i Taty

   Dwa najpiękniejsze słowa świata We wszystkich językach to Mama i Tata. Wypowiadane przez wszystkich ludzi, Czy to są mali, czy to są duzi. Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
   Czytaj więcej
  • XXXVI Bieg Pamięci w Rogoźnicy

   W sobotni poranek 11 maja odbyła się kolejna już 36 edycja Biegu Pamięci na terenie parku w Rogoźnicy. Bieg Pamięci jest uczczeniem pamięci poległych jeńców wojennych z czasów II Wojny Światowej, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen.
   Czytaj więcej
  • II MIEJSCE !!!

   W środowy poranek, 20 marca br., w hali widowiskowej OSiR-u w Strzegomiu odbył się XVI Gminny Turniej Ortograficzno-Sportowy dla uczniów klas trzecich. Organizatorem imprezy była PSP nr 2 oraz PSP 4 w Strzegomiu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.
   Czytaj więcej
  • "Nawzajem sobie potrzebni"

   Szkoła Podstawowa w Olszanach bierze udział w Programie ,,Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Program został opracowany przez Regionalną koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.
   Czytaj więcej
  • Rekrutacja 2024-2025

   Uprzejmie informujemy, że od dnia 04 marca 2024 rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i potrwa ona do 15 marca 2024r. A od 08 kwietnia 2024 trwać będzie nabór do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, który potrwa do 16 kwietnia 2024r.
   Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Powitanie nowej pory roku - WIOSNA
     • Powitanie nowej pory roku - WIOSNA

      W marcu dało się odczuć atmosferę oczekiwania na upragnioną wiosnę. Wszystkie wydarzenia i działania nastawione były na jej rychłe przyjście. W każdej klasie dzieci wykonywały ozdoby i dekoracje wiosenne.

      Witając wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy odwiedziny w gospodarstwie rolnym „KARWIR” w celu zgłębienia wiedzy na temat hodowli drobiu. Dzieci przemaszerowały barwnym pochodem przez wieś, trzymając w rękach wiosenne symbole i śpiewając piosenki o wiośnie. W ten sposób wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzięki uprzejmości Państwa Rymar mogliśmy zobaczyć fermę kur, na której codziennie produkuje się kilka tysięcy jaj. Pracownicy pokazali dzieciom jak jajka są: segregowane, ważone, stemplowane, pakowane a następnie szykowane do sprzedaży. Właściciele przygotowali niespodziankę dla każdego w postaci jaj. Każdy mógł samodzielnie zważyć jajko i nabić stempel z o

    • Światowy Dzień Zdrowia
     • Światowy Dzień Zdrowia

      Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia niemalże na całym świecie. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach włączyła się w obchody "Światowego Dnia Zdrowia".

      6 kwietnia br. w placówce została przeprowadzona akcja profilaktyczna pod hasłem "Żyj zdrowo i kolorowo". Akcją zostali objęci uczniowie klasy 1-3.

    • Z radością przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną
     • Z radością przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną

      W dniu 04 kwietnia odbyły się obrady komisji konkursowej, której zadaniem był wybór prac do nagród i wyróżnień w wewnątrzszkolnym konkursie na Kartkę Wielkanocną dla klas I-III. Na konkurs wpłynęło 16 własnoręcznie wykonanych prac. Dzieci ozdabiały kartki wielkanocne za pomocą różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa miała więc bardzo trudne zadanie przy ocenie prac, ponieważ wszystkie były wyjątkowe.

    • Dzieci zbierają elektrośmieci
     • Dzieci zbierają elektrośmieci

      Elektrośmieci to powszechny i coraz większy problem dla naszej planety.

      Więcej elektroniki kupujemy niż oddajemy do utylizacji zużytą, a to staje się społecznym problemem. Rzeczy szybko się nudzą, nie tylko dzieciom, ale także dorosłym i zostają wrzucane w najdalszy i najciemniejszy kąt domu, piwnicy czy garażu.

    • Przywitali wiosnę inaczej…
     • Przywitali wiosnę inaczej…

      Uczniowie klasy czwartej i szóstej, z okazji pierwszego dnia wiosny byli na wycieczce w Cinema Fun. Tam wzięli udział w warsztatach kulinarnych i robili pizzę, która była przepyszna. Następnie korzystali z wszystkich atrakcji znajdujących się w Cinema Fun - park trampolin, zjeżdżalnie, ślizgawki: falowa, tubowa, spiralna, rolkowa. Ciekawy okazał się zjazd pontonowy oraz ścianka wspinaczkowa. Cinema Fun, to niesamowite miejsce, które gwarantuje wiele atrakcji o zróżnicowanym poziomie dla młodszych jak i ciut starszych dzieci. Na koniec odwiedziliśmy KFC. „To była najfajniejsza wycieczka” – tak podsumowali wyjazd nasi uczniowie.

    • Dzień świadomości Autyzmu
     • Dzień świadomości Autyzmu

      Corocznie, 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat specyfiki funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

    • Szkolny konkurs szachowy
     • Szkolny konkurs szachowy

      Szachy, to wspaniała gra, która ma wiele zalet edukacyjnych. Znakomicie wpływa na rozwój intelektualny młodego człowieka, ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy kształtują również osobowość, ucząc odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz waleczności. Gra w szachy uwalnia kreatywność, wzmacnia rozwiązywanie problemów, wymaga szybkiego myślenia i dostosowywania się do nowo powstałych warunków, ponieważ twój przeciwnik ciągle zmienia ustawienia. Dla mnie to nie tylko gra, ale narzędzie do rozwoju. Już po raz drugi, ze względu na zdalne nauczanie spowodowane pandemią Covid, zorganizowałam zdalny, szkolny konkurs szachowy na platformie lichess.org. Zainteresowanie było duże, a rozgrywki zacięte. Największą ilość punktów i pierwsze miejsce zdobył Piotr Naryniecki uczeń klasy siódmej, drugie miejsce Marcel Winsz uczeń klasy piątej, trzecie mie

    • Konkurs „Kangur Matematyczny”
     • Konkurs „Kangur Matematyczny”

      17 marca 2022 r. już po raz kolejny, chętni uczniowie z klas II-VIII, wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs rozgrywany jest w sześciu kategoriach: Żaczek. Maluch, Beniamin, Kadet oraz Junior i Student ( dwie ostatnie kategorie przeznaczone są dla szkół średnich). Konkurs ma charakter jednorazowego testu, który zawiera od 21 do 30 zadań ( w zależności od kategorii) o różnym stopniu trudności. Za uczestnictwo w konkursie każdy dostał układankę logiczną, zaplątany kangurek. W naszej szkole do konkursu przystąpiło siedemnaście osób. Niestety ze względu na to, że jest to konkurs międzynarodowy na wyniki będziemy musieli poczekać do maja. Wielkie gratulacje dla wszystkich.

    • Dzień walki z depresją
     • Dzień walki z depresją

      23 lutego 2022 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, którego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy. W obu budynkach Naszej Szkoły pojawiły się przydatne informacje, mające za zadanie zwiększenie świadomości o depresji wśród uczniów

    • „Dzień Marchewki” – niezwykłe święto w przedszkolu!
     • „Dzień Marchewki” – niezwykłe święto w przedszkolu!

      Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były w „marchewkowe” kolory, a na głowach miały opaski z marchewką. Dzieci przyniosły pomarańczowe warzywo do przedszkola, które mogły dotykać, wąchać, smakować i samodzielnie określać jego charakterystyczne cechy.

      Podczas zajęć poznały budowę marchewki, dowiedziały się jak wiele wartości odżywczych posiada marchew i dlaczego powinniśmy ją jeść w różnej postaci.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA, CZYLI DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI!
     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA, CZYLI DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI!

      1 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa! Nawiązuje ona do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego, chromosomu w 21-ej parze chromosomów.

      Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na Osoby z Zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

    • Dzień bez plecaka
     • Dzień bez plecaka

      23 marca w Naszej Szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, został zorganizowany Dzień Bez Plecaka! Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością! Na korytarzu można było zobaczyć wózki, torby, chlebak, a nawet... oponę! Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i oby więcej takich radosnych chwil!

    • Poczet naszej szkoły na uroczystości w Strzegomiu
     • Poczet naszej szkoły na uroczystości w Strzegomiu

      W niedzielne popołudnie 03.04.2022r. w Strzegomskiej Bazylice odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, w której udział wziął Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Edmund Sposób, Ola Zachariasz, Kinga Maduch, Natalia Łuksin oraz Oliwia Szywała. Uroczystość była inauguracją obchodów 780 lecia nadania praw miejskich miastu Strzegom, 10. rocznicą ogłoszenia patronami Strzegomia śś.Apostołów Piotra i Pawła oraz 20. rocznicą nadania tytułu Bazyliki Mniejszej strzegomskiemu Kościołowi. W ciągu całego tego roku kalendarzowego będą jeszcze organizowane w Strzegomiu różne uroczystości mają na celu upamiętnienie rocznicy nadania praw miejskich. Naszemu Pocztowi serdecznie dziękujemy za godne reprezentowania naszej szkoły!!

    • Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy-wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych
     • Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy-wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych

      25 marca 2022 r. uczniowie klasy piątej i szóstej uczestniczący w projekcie gminnym dofinansowanym z Funduszy Europejskich: ”Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy – wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom” wzięli udział w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu. Wycieczka składała się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach, które w ciekawy sposób wprowadziły ich w świat chemii. Tematem zajęć były: „Wody słone, wody słodkie”, tam poznali własności i ciekawostki wód słonych i słodkich oraz samodzielnie przygotowali tęczę oraz lampę lawową oraz wulkan. Eksperymentom towarzyszyły ogromne emocje, które można zauważyć na wykonanych zdjęciach. W drugiej części wycieczki uczniowie obejrzeli film o Ziemi i wraz z przewodnikiem zwiedzali interaktywne wy

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

      Co my wiemy, to tylko kropelka.Czego nie wiemy, to cały oceanIsaac Newton

      Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszej cieczy na Ziemi.

      W tym dniu w przedszkolu królował kolor niebieski symbolizujący wodę.

      Już od najmłodszych lat warto uświadamiać dzieciom, jak wielkie znaczenia ma woda dla życia na Ziemi.

    • 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny!
     • 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny!

      21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny.

      Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z kwiatami i kukłą Marzanny skandując hasła: „Wiosno przyjdź – Zimo odejdź”.

    • Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy
     • Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy

      Gmina Strzegom realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy – wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego nr RPDS.10.02.01-02-0067/21.

    • Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy
     • Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy

      Gmina Strzegom realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy – wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”.

    • 8 marca – Dzień Kobiet
     • 8 marca – Dzień Kobiet

      Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W naszym przedszkolu radosna atmosfera panowała już od samego rana.

      Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne kwiatki, a dziewczynki zostały „ukoronowane” pięknymi koronami. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

    • Pomoc Ukrainie
     • Pomoc Ukrainie

      OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W STRZEGOMIU informuje osoby chętne, że w naszej gminie uruchomiono rachunek bankowy na który można przekazać środki finansowe na pomoc naszym sąsiadom. Zebrane środki finansowe przeznaczone będą przede wszystkim na wyżywienie naszych gości z Ukrainy.

      Podajemy pełną wersję konta (Bank Gospodarki Żywnościowej):

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 17.07.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  •  

  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Odwiedź nas na:

  • liczba odwiedzin: 195829
  •