• Uczniowie PSP Olszany w Muzeum Iluzji

   We wtorek, 05 grudnia br., klasa III wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Mimo mroźnej pogody, humory wszystkim dopisywały. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Iluzji. Uczniowie podziwiali m.in: pokoje luster, komnatę cieni, iluzje optyczne, odwrócony pokój, ciekawe dzieła sztuki, hologramy i wiele innych zaskakujących iluzji. Pani przewodniczka bardzo dokładnie opisała działanie licznych wynalazków oraz pomogła zrozumieć wiele zjawisk optycznych...
  • Zabawa Andrzejkowa

   24.11.23r. w piątek w magiczny dzień Andrzejkowy sala wiejska w Olszanach ożyła duchem lat 80., przenosząc dzieci w czasie do epoki kolorowych dżinsów i energetycznych rytmów. Zabawa odbyła się dla całej społeczności szkolnej: przedszkolaków i uczniów klas 1-8 w godzinach 10-14. Podczas gier andrzejkowych uczniowie mieli okazję wziąć udział w takich wróżbach jak: przekłuwanie serc, stawianie butów, losowanie szczęścia na kolejny rok z użyciem kubeczków...
  • Alicja w Krainie Czarów

   27 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć ponadczasową opowieść Lewisa Carrolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Musical Teatru Muzycznego FORTE był niesamowitym widowiskiem, który zachwycił zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Na szczególne uznanie zasługuje wspaniała gra aktorska. Dzięki niepowtarzalnym, barwnym strojom oraz ciekawej scenografii widzowie bez trudu mogli przenieść się do bajkowej krainy Alicji. Spektakl był
   Czytaj więcej
  • DZIEŃ PRAW DZIECKA

   20 listopada to szczególny dzień-obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkich dzieciom- Konwencji o prawach dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa- PRAWA DZIECKA...
  • Edukacyjna Sieć Antysmogowa

   ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to ogólnopolski program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK- Państwowy Instytut Badawczy. ESA to cyfrowa edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach. Projekt „Mierzymy się ze smogiem” łączy troskę o czyste powietrze z rozwojem kompetencji cyfrowych uczniów i dorosłych.W ramach ogłoszonego konkursu w roku szkolnym 2022/2023, nasza szkoła otrzymała urządzenie do prowadzenia edukacji ekologicznej związanej z pomiarami jakości powietrza...
  • Aktualności

    • Wycieczka do CinemaFun
     • Wycieczka do CinemaFun

      W dniu 03 grudnia 2021 roku dzieci z klas I-III wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw CinemaFun w Świdnicy. Dzieci brały udział w warsztatach piernikowych, w których miały okazję samodzielnie wałkować ciasto, wykrawać i dekorować piernik. Pod czujnym okiem specjalistki od pierników, dzieciaki wykazywały się pomysłowością w tworzeniu świątecznego przysmaku. Warsztatom towarzyszył nieustanny śmiech, a w powietrzu unosił się pachnący piernikami świąteczny nastrój. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

    • Paczuszka dla maluszka
     • Paczuszka dla maluszka

      „Paczuszka dla maluszka” to akcja bożonarodzeniowa, do której przystąpiła nasza szkoła.

      Do działania zaprasza nas FUNDACJA MAŁYCH STÓPEK.

      Adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach instytucje takie jak:

      domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.

      Zbieramy artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, oliwki, pieluchy, mydła.

    • Konkurs na „najładniejszy wieniec adwentowy”
     • Konkurs na „najładniejszy wieniec adwentowy”

      Wieniec adwentowy jest pierwszą oznaką nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i często pierwszą ozdobą, jaka gości w kościołach i domach.

      W naszej szkole został ogłoszony konkurs na „ Najładniejszy Wieniec Adwentowy”.

      Jury jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu wszystkim uczestnikom równorzędnych nagród, ponieważ wszystkie stroiki były tak samo piękne.

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

      25 listopada 2021roku przedszkolaki z oddziału przedszkolnego PSP w Olszanach uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

      Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię tego święta, przypomniały sobie ulubionych bohaterów literackich i bajkowych takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Coralgol czy Miś Yogi. Wspólnie słuchały wiersza „Brązowy miś”, bawiły się przy piosenkach: „Misie szare” i „Jadą, jadą misie”.

     • Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”

      Osoby zainteresowane wsparciem w ramach programu realizowanego przez Gminę/Urząd pn. – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” informujemy, iż należy zgłosić się do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu pobrania niezbędnego Zaświadczenia, które należy przedłożyć w Gminie/Urzędzie.

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w oddziale przedszkolnym PSP w Olszanach
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w oddziale przedszkolnym PSP w Olszanach

      19 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

      „Uczciliśmy zatem kolejną już rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka”- najważniejszego dokumentu poświęconego dotychczas wszystkim dzieciom pokazując również wszystkim, iż prawa dziecka nie są nam obojętne. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia i zabawy dydaktyczne. Ubrani na niebiesko w umownym kolorze Unicef i korzystając z gotowych materiałów dydaktycznych przystąpiliśmy do wspólnych zajęć i zabaw. I tak korzystając z kolorowanki pokolorowaliśmy swoje prawa, wspólnie obejrzeliśmy również bogato ilustrowaną książeczkę o prawach dziecka dla najmłodszych.

    • Obchody Dnia Niepodległości w Olszanach
     • Obchody Dnia Niepodległości w Olszanach

      10 listopada, w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległość przy Pomniku Wdzięczności w Olszanach odbyła się skromna uroczystość dla uczczenia pamięci poległych w walkach o wolność Rzeczypospolitej. Złożono kwiaty, zapalono znicze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali Hymn ,,Jeszcze Polska nie zginęła”. W uroczystości uczestniczyła delegacja Szkoły Podstawowej w Olszanach-uczniowie, Dyrektor Iwona Gołębiowska i opiekun Pocztu Sztandarowego Jakub Janowicz, Sołtys wraz z przedstawicielami RadySołeckiej oraz przedstawiciele O S P Olszany, Zespołu „Olszaniacy” ,KGW ,,Olszanianki,, LKS,, Huragan Olszany”.

    • Obchody Święta Niepodległości w Strzegomiu
     • Obchody Święta Niepodległości w Strzegomiu

      11 listopada w całej Polsce obchodzona była 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku , wyłączając rok ubiegły z powodu pandemii, w Strzegomiu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości, w których udział wziął Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Ola Zachariasz, Klaudia Wolkenstien, Oliwia Szywała oraz Natalia Łuksin. Niestety tym razem zabrakło chłopców w naszym składzie. Obchody rozpoczęło wciągnięcie flagi państwowej na masz na Placu Kościelnym przed Bazyliką Strzegomską , po którym odbyła się w niej uroczysta Masza Święta. Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pocztów sztandarowych na plac przed Strzegomskim Centrum Kultury oraz złożeniem wieńców i wiązanek pod pomnikiem jednego z naszych bohaterów narodowych Ignacego Jana Paderewskiego.

    • Klucz do Niepodległości
     • Klucz do Niepodległości

      Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród Polski niepodległego państwa.Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.

    • Śniadanie daje moc
     • Śniadanie daje moc

      Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

      Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 8 października br., samodzielnie wykonały zdrowe kanapki. Wspólne śniadanie poprzedzone było licznymi dyskusjami, rozmowami oraz projekcją filmu na temat zdrowego odżywiania. Dzieci poznały bohaterów akcji „Śniadanie daje moc” – Wszystkojady, Tolę i Maksa. Wspólnie z nimi rozwiązywały zagadki oraz analizowały piramidę zdrowego jedzenia.

    • Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje
     • Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      „Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

      Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.

    • Turniej piłki nożnej w Strzegomiu
     • Turniej piłki nożnej w Strzegomiu

      Po długim okresie związanym z pandemią Covid-19 w dniu 27 października uczniowie szkół z naszej gminy powrócili w końcu do rywalizacji sportowej! W środowy poranek na boisku OSIR-u w Strzegomiu odbył się turniej piłki nożnej chłopców z roczników 2007 i młodszych, którego organizatorem był OSIR w Strzegomiu.

    • Jesienne zwierzaki – cudaki
     • Jesienne zwierzaki – cudaki

      Konkurs „ Jesienne zwierzaki – cudaki” w klasach I-III został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kształtowanie zainteresowań przyrodniczych, zachęcenie dzieci do działań twórczych oraz rozwijanie zainteresowań plastyczno-technicznych. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wszystkie prace były wyjątkowe i orginalne. W konkursie udział wzięło siedmioro dzieci. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów szklonego konkursu.

    • Jesienny konkurs
     • Jesienny konkurs

      Konkurs „ Jesienne zwierzaki – cudaki” w klasach I-III został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kształtowanie zainteresowań przyrodniczych, zachęcenie dzieci do działań twórczych oraz rozwijanie zainteresowań plastyczno-technicznych. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wszystkie prace były wyjątkowe i orginalne. W konkursie udział wzięło siedmioro dzieci. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów szklonego konkursu.

    • Przedszkolaki witają jesień w PSP Olszany
     • Przedszkolaki witają jesień w PSP Olszany

      Dnia 23 września nadeszła kalendarzowa jesień…. W naszym przedszkolu można ją było spotkać 30 września. „Kolorowa Pani” przyniosła ze sobą koszyk pełen jesiennych darów. Dzieci zastanawiały się, co jest w koszyku. Odgadywały jesienne zagadki, rozpoznawały dary jesieni poprzez dotyk, segregowały je według rodzaju. „Pani Jesień”, przedstawiając się, opowiedziała dzieciom o sobie, wymieniając charakterystyczne cechy jesieni.Wspólnie z dziećmi bawiła się, a na zakończenie zabrzmiała wesoła piosenka. Żegnając się z dziećmi, „Pani Jesień” obiecała, że wróci w przyszłym roku.

    • Przepisy ruchu drogowego
     • Przepisy ruchu drogowego

      Przedszkolaki podczas zajęć związanych z przepisami ruchu poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały sygnalizator świetlny.

    • Dzień Edukacji Narodowej w PSP Olszany
     • Dzień Edukacji Narodowej w PSP Olszany

      Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest czasem wyjątkowym nie tylko dla nauczycieli i pracowników szkoły, ale także dla całej społeczności szkolnej. Z tej okazji 14 października br., na świetlicy wiejskiej w Olszanach odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach, nauczyciele oraz zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Marian Kujawski oraz Sołtys wsi oraz Radna Gminy Strzegom Stanisława Górska.

    • Informacje dla rodziców
     • Informacje dla rodziców

      Przedstawiamy zbiorczo kilka ważnych informacji dla rodziców.

      Dzień Edukacji Narodowej – harmonogram zajęć

      Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2021r. (tj. czwartek), w tym dniu nie ma zajęć edukacyjnych, jednak uczniowie mają obowiązek być wtedy w szkole. Poniżej harmonogram zajęć:

      • 7.30-8.50 zajęcia
    • Sprzątanie Świata w PSP Olszany
     • Sprzątanie Świata w PSP Olszany

      „ Myślę, więc nie śmiecę „ – to hasło 28 Akcji Sprzątania Świata, w której po raz kolejny wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach „Sprzątanie świata- Polska”- to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia , edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając plac szkolny , teren wokół szkoły, ulice Olszan jak również boisko. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  •  

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 11.12.2023
  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  • Biuletyn informacji publicznej
  • liczba odwiedzin: 106869