• "Edukacja dla starości." - podsumowanie.

   O realizacji projektu ”Edukacja dla starości. Potrzebni sobie nawzajem”, pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. Podsumowując rok szkolny 2023/2024 chcemy podzielić się efektami dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym.
   Czytaj więcej
  • Wycieczka klasy III do Świdnicy

   W słoneczny poranek, 18 czerwca br., grupa uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią, wybrała się na wycieczkę do Świdnicy. Celem wycieczki było zacieśnienie więzi koleżeńskich oraz pokazanie dzieciom różnych sposobów spędzenia wolnego czasu. Ponadto, wycieczka była nagrodą na zakończeniem pierwszego etapu edukacyjnego.
   Czytaj więcej
  • Niezapomniana wycieczka do Barda.

   W czerwcu br. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w ekscytującej wycieczce do malowniczego Barda. Wyjazd ten dostarczył młodym uczestnikom mnóstwo wrażeń, łącząc naukę z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury.
   Czytaj więcej
  • Zakończyliśmy kolejne dwa projekty.

   W naszej Szkole realizowane były zajęcia kształtujące kreatywność. Odbywały się one w każdy piątek. Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania sferą artystyczną oraz ekologiczną na świeżym powietrzu. Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z dwoma projektami: Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym Klasa w terenie i Ogólnoposkim Projektem Edukacyjnym Z darami natury świat nie jest ponury.
   Czytaj więcej
  • Wizyta w ZOO w Łącznej.

   11.06.2024r. uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym udali się z wizytą do ZOO w Łącznej. Na miejscu czekało wiele atrakcji i niesamowite zwierzęta, których na co dzień uczniowie nie mają sposobności zobaczyć.
   Czytaj więcej
  • O emocjach w bibliotece.

   W poniedziałek, 10 czerwca br., uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami udali się do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy w Strzegomiu.
   Czytaj więcej
  • Dzień Dziecka - pełen radości i niespodzianek.

   Moc atrakcji przygotowali nauczyciele, rodzice oraz Rada Sołecka wsi Olszany dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach na obchody Dnia Dziecka. Starsi uczestnicy mogli sobie w tym dniu przypomnieć okres dzieciństwa i beztroskiej zabawy.
   Czytaj więcej
  • Dzień Mamy i Taty

   Dwa najpiękniejsze słowa świata We wszystkich językach to Mama i Tata. Wypowiadane przez wszystkich ludzi, Czy to są mali, czy to są duzi. Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
   Czytaj więcej
  • XXXVI Bieg Pamięci w Rogoźnicy

   W sobotni poranek 11 maja odbyła się kolejna już 36 edycja Biegu Pamięci na terenie parku w Rogoźnicy. Bieg Pamięci jest uczczeniem pamięci poległych jeńców wojennych z czasów II Wojny Światowej, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen.
   Czytaj więcej
  • II MIEJSCE !!!

   W środowy poranek, 20 marca br., w hali widowiskowej OSiR-u w Strzegomiu odbył się XVI Gminny Turniej Ortograficzno-Sportowy dla uczniów klas trzecich. Organizatorem imprezy była PSP nr 2 oraz PSP 4 w Strzegomiu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.
   Czytaj więcej
  • "Nawzajem sobie potrzebni"

   Szkoła Podstawowa w Olszanach bierze udział w Programie ,,Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Program został opracowany przez Regionalną koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.
   Czytaj więcej
  • Rekrutacja 2024-2025

   Uprzejmie informujemy, że od dnia 04 marca 2024 rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i potrwa ona do 15 marca 2024r. A od 08 kwietnia 2024 trwać będzie nabór do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, który potrwa do 16 kwietnia 2024r.
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Megamisja w naszej szkole

      Uczniowie kl. I od października tego roku biorą udział w projekcie „MegaMisja” zorganizowanej przez Fundację Orange. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który pomaga dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wyzwania w projekcie są dostosowane do potrzeb dzieci i oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Dzieci pomagają animowanym bohaterom Julce i Kubie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym wynalazkiem cyfrowym. Pracując w grupach, podejmują kolejne zadania i zdobywają punkty, które można wymienić na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie naszej placówki. W tej edycji projektu w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział 180 placówek szkół podstawowych z całej Polski.

    • Zakończenie Roku Szkolnego w PSP Olszany
     • Zakończenie Roku Szkolnego w PSP Olszany

      W piątek 24 czerwca nastąpił tak bardzo wyczekiwany przez większość uczniów moment. Zakończył się rok szkolny 2021/2022 i rozpoczęły się wakacje! Zgodnie z naszą szkolną tradycją z rana odbyła się Mszą Święta kończąca rok szkolny i katechetyczny, którą prowadził oczywiście nasz ksiądz proboszcz Marian Kujawski. Po Mszy reszta uroczystości odbyła się w sali wiejskiej, gdzie zebrała się cała nasza społeczność szkolna oraz zaproszeni goście : ksiądz Marian Kujawski, Sołtys oraz Radna Gminy Strzegom Stanisława Górska, Sołtys Modlęcina Krystyna Gielata oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach Stanisław Zięba. Pierwszym akcentem zakończenia roku szkolnego było wręczenie świadectw przez panią Dyrektor Iwonę Gołębiowską naszym absolwentom czyli uczniom klasy VIII, którzy w tym dniu zakończyli edukację w naszej szkole – teraz przed Nimi kolejny etap życia. Następnie wychowawcy wręczyli

    • KLASA V NA WYCIECZE WE WROCLAWIU
     • KLASA V NA WYCIECZE WE WROCLAWIU

      W środę 15 czerwca uczniowie klasy V wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Wrocławia z okazji zbliżającego się zakończenie roku szkolnego. Wyjazd był szczególnie wyczekiwany przez uczniów , ponieważ w wyniku pandemii przez dwa lata tego rodzaju wycieczki były bardzo trudne do zrealizowania. Do towarzystwa po koleżeńsku zabraliśmy ze sobą uczniów z klasy VI i VII, żeby było nam raźniej . Celem naszej podróży była gra drużynowa w laserowego paintballa, która trwała 2 godziny ,podczas której musieliśmy wykazać się zwinnością oraz strategią a także dobrą kondycją no i celnością . Po emocjach strzelniczych udaliśmy się do kina na najnowszy film z cyklu „Jurassic Park” , a po nim oczywiście zgodnie z tradycją trzeba było zjeść w McDonaldzie. Pod szkołę wróciliśmy wieczorem, zmęczeni ale szczęśliwi z dużą ilością pozytywnych wspomnień.

    • Festyn z okazji Dnia Dziecka
     • Festyn z okazji Dnia Dziecka

      Dnia 3.06.2022 odbył się na boisku sportowym Festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Radę Rodziców oraz nauczycieli PSP im. Adama Mickiewicza w Olszanach. Do organizacji całej imprezy przyłączyła się OSP Olszany.

      Dzięki trosce życzliwych osób, dzieci z naszej szkoły ( i nie tylko) bawiły się świetnie. Całą imprezę rozpoczęły występy przedszkolaków oraz pierwszaków przygotowane przez p. Agnieszkę Chmielewską i p. Kamilę Iwańczak-Dymek 🎶🎵oraz wspólne śpiewanie piosenki „ Zakazany owoc”, którą przygotowała p. Kasia Jarosz wraz z klasami starszymi.

    • CIEKAWI ŚWIATA…
     • CIEKAWI ŚWIATA…

      W dniu 07.06.2022 r. uczniowie klas: 5,6,7 uczestniczyli on-line w „Lekcji z synoptykiem”. Eksperci z Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju Agnieszka Harasimowicz oraz Mateusz Barczyk opowiadali, jak zorganizowana jest w naszym kraju służba prognoz meteorologicznych. Na czym polega praca synoptyka, kto może zostać specjalistą od prognozowania pogody, jakie są blaski i cienie tego zawodu. Było super, ponieważ w trakcie spotkania uczestnicy mogli zadawać pytania na czacie. Do najciekawszych należały: Czy to prawda jak” strzelają kości w kolanach” to będzie deszcz? Czy jeśli podczas opadów, na kałużach tworzą się bańki, to będzie długo padało? Skąd biorą się nazwy huraganów? Dlaczego mamy ocieplenie klimatu? Dlaczego nie sprawdzają się prognozy długoterminowe? Dlaczego nad morzem często pada deszcz? Dlaczego w górach szybko załamuje się pogoda? Który miesiąc: lipiec czy sierpień tego rok

    • Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie
     • Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie

      10 czerwca 2022 r. uczniowie klas 5-6 zwiedzili Sudecką Zagrodę Edukacyjną Dobkowie. To nowoczesne, interaktywne centrum edukacji o Ziemi. W tym pięknym miejscu, znajduje się sześć sali, wyposażonych w ruchome makiety, modele, gdzie można eksperymentować, bawić się, dotykać, grać, doświadczać. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu 3d o powstaniu Sudetów, Pogórza Kaczawskiego i erupcji wulkanów. Następnie udaliśmy się do sali laboratorium, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach pod tytułem „Niesamowite substancje”. Tam uczniowie wykonywali samodzielnie szereg doświadczeń, odkrywali cechy i własności wielu substancji. Mogli pobawić się piaskiem magnetycznym oraz zrobić polimerowego robaka. Poznali też niesamowity świat ognia. Dowiedzieli się dlaczego ogień płonie, jak szybko można go zgasić oraz zobaczyli (niektórzy chętni, odważni, doświadczyli) płonącą dłoń. Po warsztatach zwie

    • Zwiedzili Warszawę…
     • Zwiedzili Warszawę…

      W dniach 23-24 maja 2022 r. uczestnicy projektu: „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy - wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”, wzięli udział w dwudniowych warsztatach w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

      Dzień pierwszy

    • Wydanie specjalne Familiady dla kochanych Mam i Tatusiów w przedszkolu!
     • Wydanie specjalne Familiady dla kochanych Mam i Tatusiów w przedszkolu!

      Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń, kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców.

      26 maja przedszkolaki wystąpiły w wydaniu specjalnym “Familiady”, w której udział wzięła drużyna szalonych mamusiek a ich przeciwnikami byli tatusiowie.

      W dalszej kolejności dzieci dały znakomity popis swoich recytatorsko-wokalnych zdolności i umiejętności, śpiewając piękne piosenki oraz deklamując wierszyki dla mamy i taty.

    • Wizyta przedszkolaków w piekarni Państwa Cichońskich w Olszanach
     • Wizyta przedszkolaków w piekarni Państwa Cichońskich w Olszanach

      Podczas omawiania tematyki “Od ziarenka do bochenka”, w którym tematyka zajęć poświęcona jest pracy piekarza i kolejnym etapom powstawania chleba, nasze przedszkolaki wyruszyły w odwiedziny do miejscowej piekarni. Zwiedziły pomieszczenia piekarni i zapoznały się z pracą na poszczególnych stanowiskach. Dokładnie obejrzały urządzenia używane w procesie technologicznym wyrobu pieczywa. Z uwagą wysłuchały informacji na temat kolejnych etapów przygotowania wypieków. Na zakończenie wycieczki czekała nas słodka niespodzianka- wspaniałe ciasteczka z serem - pyszności!

    • Bieg Pamięci
     • Bieg Pamięci

      W słoneczny poranek 14 maja na terenie parku w Rogoźnicy odbyła się 36. edycja Biegu Pamięci, którego niezmiennym celem od lat pozostaje uczczenie pamięci więźniów poległych w obozie koncentracyjnym w Gross-Rosen w czasie trwania II Wojny Światowej.

      W poprzednich dwóch latach zawody nie mogły się odbyć ze względu na obostrzenia covidove. Na szczęcie w tym roku już nic nie mogło stanąć na przeszkodzie, żeby zawody mogły odbyć się zgodnie z wieloletnią tradycją. W składzie naszej drużyny, która pojechała reprezentować naszą szkołę znaleźli się: Antek Nowak, Oliwier Rembowski, Szymon Kuszaj, Alex Goldian, Lena Magiera, Marcel Gołębiowski, Miłosz Dyduch, Kacper Dyduch, Bartek Walec oraz Klaudia Wolkenstein.

    • Ostatnie pożegnanie
     • Ostatnie pożegnanie

      W piątek 6 maja 2022 odszedł od nas nasz były wieloletni nauczyciel oraz Dyrektor naszej szkoły Pan Waldemar Łagowski . W trakcie pracy w naszej szkole nauczał biologii oraz chemii. W latach 1991-2005 był Dyrektorem Szkoły i dzięki Jego staraniom szkoła otrzymała sztandar oraz patrona w osobie Adama Mickiewicz. W pogrzebie, który dobył się w dniu 13 maja uczestniczyli byli i obecni pracownicy szkoły na czele z Panią Dyrektor Iwoną Gołębiowską oraz uczniowie w Poczcie Sztandarowym Szkoły. Panie Waldku na zawsze pozostanie Pan w naszych sercach.

    • Obchody uchwalenia konstytucji
     • Obchody uchwalenia konstytucji

      We wtorek 3 maja przypadała 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja a więc bardzo ważna data w historii Polski, o której powinni wszyscy pamiętać. Zgodnie z nasza gminną tradycją obchody tego dnia były zorganizowane w Strzegomiu, w których udział wzięli przedstawiciele naszych władz gminnych oraz zaproszeni ludzie ze świata polityki, poczty sztandarowe różnych organizacji w tym także oczywiście szkół. Naszą placówkę w Poczcie Sztandarowym reprezentowali : Klaudia Wolkenstein, Roksana Bacza oraz Edmund Sposób. Pierwszym akcentem uroczystości była Msza Święta koncelebrowana przez Biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej Adama Bałabucha. Po obchodach w kościele odbył się przemarsz ulicami miasta pod pomnik 1050. rocznicy Chrztu Polski, przy którym odbył się uroczysty apel pamięci i salwa honorowa. Ostatnim akcentem było złożenie wiązanek i wieńców pod pomnikiem przez poszczególne delega

    • Dzień Ziemi
     • Dzień Ziemi

      22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi- największe ekologiczne święto na świecie.

      Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

      Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: „ ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”.

      Uczniowie naszej szkoły, chcąc uczcić to wyjątkowe święto przygotowali plakaty mające na celu uświadomienie jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

    • Akcja Żonkile w naszej szkole
     • Akcja Żonkile w naszej szkole

      19 kwietnia br., przypada 79 rocznica wybuchu powstania w Getcie warszawskim. W tym dniu na ulicach miast można zauważyć ludzi z żółtymi żonkilami przypiętymi do piersi. Kwiaty te, są symbolem zbiorowej pamięci o wydarzeniach, które rozegrały się na ulicach Warszawy w 1943r.

      Aby podtrzymać i spopularyzować tę tradycję, uczniowie z Szkoły Podstawowej w Olszanach włączyli się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile" organizowaną od dziesięciu lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była miłość.

    • Matematyka inaczej…
     • Matematyka inaczej…

      W dniu 20.04.2022 r. uczniowie, biorący udział w gminnym projekcie: “Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy…”, odwiedzili centrum nauki i techniki ExploraPark w Wałbrzychu.

      Na początku warsztatów wysłuchali wykładu na ten temat: “Matematyka w przyrodzie”, gdzie liczyli płatki kwiatów, szyszek, słonecznika – poznając ciąg Fibonacciego. Następnie zwiedzali interaktywne wystawy oraz poznawali ciekawe programy multimedialne, służące popularyzacji wiedzy i myśli technicznej. Uczniowie budowali bryły magnetyczne, rozwiązywali łamigłówki logiczne oraz układali kolorowe mozaiki i parkietaże. Dużą atrakcją okazał się labirynt z luster oraz dowód na Twierdzenie Pitagorasa – doświadczenie z przelewaniem wody. To była niesamowita lekcja matematyki w praktyce, gdzie uczniowie badali, doświadczali, eksperymentowali, zdobywali wiedzę poprzez zabawę.

    • Zabawy z wielkanocnym zajączkiem
     • Zabawy z wielkanocnym zajączkiem

      W poniedziałek 11 kwietnia dzieci udały się do ogrodu i uczestniczyły w zabawach z wielkanocnym zajączkiem. Przedszkolaki musiały wykonać zadania, które ukryte były w kolejnych stacjach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach: wykonały slalom z jajkiem na łyżce, malowały farbami pisanki, tropiły zajączka po śladach, zdobiły pisankowe jajka, liczyły jajeczka i zabierały do koszyczka.

    • Legendy Gminy Strzegom
     • Legendy Gminy Strzegom

      Gminny konkurs „Legendy Gminy Strzegom” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły. Jego celem było pogłębienie wśród młodzieży wiedzy o gminie Strzegom, rozwój literackich zainteresowań i talentów, a także pogłębienie chęci utożsamiania się z własną „Małą Ojczyzną”.

      Prace które napisali uczniowie naszej szkoły były ciekawe i oryginalne.

    • Powitanie nowej pory roku - WIOSNA
     • Powitanie nowej pory roku - WIOSNA

      W marcu dało się odczuć atmosferę oczekiwania na upragnioną wiosnę. Wszystkie wydarzenia i działania nastawione były na jej rychłe przyjście. W każdej klasie dzieci wykonywały ozdoby i dekoracje wiosenne.

      Witając wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy odwiedziny w gospodarstwie rolnym „KARWIR” w celu zgłębienia wiedzy na temat hodowli drobiu. Dzieci przemaszerowały barwnym pochodem przez wieś, trzymając w rękach wiosenne symbole i śpiewając piosenki o wiośnie. W ten sposób wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzięki uprzejmości Państwa Rymar mogliśmy zobaczyć fermę kur, na której codziennie produkuje się kilka tysięcy jaj. Pracownicy pokazali dzieciom jak jajka są: segregowane, ważone, stemplowane, pakowane a następnie szykowane do sprzedaży. Właściciele przygotowali niespodziankę dla każdego w postaci jaj. Każdy mógł samodzielnie zważyć jajko i nabić stempel z o

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 25.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  •  

  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Odwiedź nas na:

  • liczba odwiedzin: 185926
  •