• Uczniowie PSP Olszany w Muzeum Iluzji

   We wtorek, 05 grudnia br., klasa III wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Mimo mroźnej pogody, humory wszystkim dopisywały. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Iluzji. Uczniowie podziwiali m.in: pokoje luster, komnatę cieni, iluzje optyczne, odwrócony pokój, ciekawe dzieła sztuki, hologramy i wiele innych zaskakujących iluzji. Pani przewodniczka bardzo dokładnie opisała działanie licznych wynalazków oraz pomogła zrozumieć wiele zjawisk optycznych...
  • Zabawa Andrzejkowa

   24.11.23r. w piątek w magiczny dzień Andrzejkowy sala wiejska w Olszanach ożyła duchem lat 80., przenosząc dzieci w czasie do epoki kolorowych dżinsów i energetycznych rytmów. Zabawa odbyła się dla całej społeczności szkolnej: przedszkolaków i uczniów klas 1-8 w godzinach 10-14. Podczas gier andrzejkowych uczniowie mieli okazję wziąć udział w takich wróżbach jak: przekłuwanie serc, stawianie butów, losowanie szczęścia na kolejny rok z użyciem kubeczków...
  • Alicja w Krainie Czarów

   27 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć ponadczasową opowieść Lewisa Carrolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Musical Teatru Muzycznego FORTE był niesamowitym widowiskiem, który zachwycił zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Na szczególne uznanie zasługuje wspaniała gra aktorska. Dzięki niepowtarzalnym, barwnym strojom oraz ciekawej scenografii widzowie bez trudu mogli przenieść się do bajkowej krainy Alicji. Spektakl był
   Czytaj więcej
  • DZIEŃ PRAW DZIECKA

   20 listopada to szczególny dzień-obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkich dzieciom- Konwencji o prawach dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa- PRAWA DZIECKA...
  • Edukacyjna Sieć Antysmogowa

   ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to ogólnopolski program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK- Państwowy Instytut Badawczy. ESA to cyfrowa edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach. Projekt „Mierzymy się ze smogiem” łączy troskę o czyste powietrze z rozwojem kompetencji cyfrowych uczniów i dorosłych.W ramach ogłoszonego konkursu w roku szkolnym 2022/2023, nasza szkoła otrzymała urządzenie do prowadzenia edukacji ekologicznej związanej z pomiarami jakości powietrza...
  • Aktualności

    • Nowoczesna nauka z Akademią Mocy
     • Nowoczesna nauka z Akademią Mocy

      W dniu 1 marca 2022 roku uczniowie klasy VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, dzięki uprzejmości PSP w Kostrzy, mieli możliwość uczestniczyć w niezwykłych zajęciach pełnych eksperymentów. Innowacyjny projekt edukacyjny zorganizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne „Akademia Mocy – odkrywamy tajemnice prądu” pozwolił uczniom usystematyzować wiedzę na temat podstawowych zagadnień z fizyki oraz energetyki. Poprzez udział w warsztatach uczniowie zaznajomili się z takimi zagadnieniami jak: prąd elektryczny, energia, bezpieczeństwo przesyłu prądu 400kV.

    • 30.000 zł dofinansowania
     • 30.000 zł dofinansowania

      Miło nam poinformować , że nasza szkoła dostała dofinansowanie na kwotę 30 tyś. złotych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zakupiliśmy sprzęt, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli rozwijać się na wielu płaszczyznach. Jaki to sprzęt? Pochwalimy się, jak tylko uzupełnimy całe wyposażenie nowo powstałego laboratorium. Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej na rządowej stronie projektu https://www.gov.pl/web/laboratoria

    • List DKO z dnia 28 lutego 2022
     • List DKO z dnia 28 lutego 2022

      W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.

    • Światowy Dzień Kota
     • Światowy Dzień Kota

      18 lutego 2022 roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Kota.

      W tym dniu wszystkie przedszkolaki zamieniły się w wesołe koty, których nie sposób było nie zauważyć: opaski z uszami, a nawet kocie ogony zdobiły dzieci.

      Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Zostały wykonane również piękne prace plastyczne przedstawiające koty.

    • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

      Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji. Co więcej, od 11 lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały nie będą przechodzić na nauczanie zdalne – chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

    • Walentynki
     • Walentynki

      W poniedziałek 14 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach obchodziły Walentynki. Przedszkolaki tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały ten dzień we wspaniałe i miłe wrażenia.

      Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy są: życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.

    • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023
     • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

      Gmina Strzegom informuje, że od 1 do 21 marca 2022 roku będzie można składać wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

      Wnioski składać będą rodzice, których dzieci nie uczęszczały wcześniej do przedszkola /oddziału przedszkolnego/ lub jeżeli rodzić chciałby zmienić przedszkole, do którego obecnie dziecko uczęszcza.

    • Różowa skrzyneczka
     • Różowa skrzyneczka

      Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Naszej Szkole pojawiła się Różowa Skrzyneczka, w której osoby menstruujące znajdą darmowe podpaski i tampony. Zasadą akcji jest: „weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!”.

      Różowa Skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Głównym założeniem inicjatywy jest zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

    • Warsztaty z programowania i robotyki
     • Warsztaty z programowania i robotyki

      Nauka programowania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się dzieciom w przyszłości. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest tak samo ważna, jak nauka czytania i matematyki.

      Uczniowie klas 1-5 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, wzięły udział w warsztatach z programowania i robotyki.

    • Jasełka w przedszkolu
     • Jasełka w przedszkolu

      W dniu 21.12.2021roku przedszkolaki postanowiły wprowadzić nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia robiąc wszystkim miłą niespodziankę przedświąteczną i przygotowały pod okiem Pani Agnieszki oraz Pani Ani – „Jasełka 2021″ do których bardzo pilnie się przygotowywały.

      Przedstawienie było wyjątkowe, mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem Jezus. Wszyscy ulegliśmy magii występów przedszkolaków, ponieważ mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

    • Paczuszka dla maluszka
     • Paczuszka dla maluszka

      „PACZUSZKA DLA MALUSZKA” to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek.

      Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych tej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

    • Skąd mikołaj wie
     • Skąd mikołaj wie

      Dnia 16.12.2021 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – VIII obejrzeli krótki spektakl teatralny pt: ,,Skąd Mikołaj wie”. Przedstawienie wystawione zostało przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży, a widzowie mogli je zobaczyć za pomocą nośników multimedialnych. Projekt ten był możliwy dzięki TVP, która udostępnia transmisję iTeatru dla szkół.

    • Warsztaty piernikowe w przedszkolu
     • Warsztaty piernikowe w przedszkolu

      W tym tygodniu w naszej szkole, roznosił się zapach świątecznych pierniczków, a to za sprawą warsztatów pieczenia i dekorowania pierników.

      Każdy etap warsztatów sprawiał małym piekarczykom wiele radości. Najpierw przedszkolaki z pomocą pań z zapałem rozwałkowywały przygotowane ciasto piernikowe i wykrawały przeróżnymi foremkami przyszłe słodkości.

    • Dzień Patrona w naszej szkole
     • Dzień Patrona w naszej szkole

      W piątek, 17 grudnia 2021r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach obchodziła Dzień Patrona. W tym roku ze względu na pandemię formuła obchodów tego ważnego święta została nieco zmieniona. Zamiast uroczystego apelu uczniowie, pracując w grupach klasowych, wykonywali zadania projektowe.

    • Rozstrzygnięcie konkursu na „ Kartkę Bożonarodzeniową ”
     • Rozstrzygnięcie konkursu na „ Kartkę Bożonarodzeniową ”

      W piątek 10.12.2021r. obyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „ KartkęBożonarodzeniową”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 0-III. Komisja miała nie lada problem z wyborem najciekawszej kartki. Wszystkie kartki były bardzo oryginalne i staranne, a niektóre z nich zaskakiwały pięknym i kreatywnym wnętrzem .

    • Pasowanie na czytelnika
     • Pasowanie na czytelnika

      Dla uczniów klasy pierwszej nadszedł kolejny ważny dzień. W dniu 07. 12. br., odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    • Mikołaj w przedszkolu
     • Mikołaj w przedszkolu

      „6 grudnia – jak dobrze wiecie,Święty Mikołaj chodzi po świecie.Dźwiga swój worek niezmordowaniei każde dziecko prezent dostanie.A kiedy rozda już prezenty,wraca do nieba uśmiechnięty”

      Jak co roku 6 grudnia 2021roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Gdy tylko gość wszedł do sali na buziach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy i radość. Dzieci powitały gościa piosenką pt..” Dzyń, dzyń Mikołaju święty”. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja.

    • Mikołajkowy turniej piłki nożnej
     • Mikołajkowy turniej piłki nożnej

      W sobotę, dnia 4.12.2021 r. na Hali Sportowej w Strzegomiu odbył się Mikołajkowy turniej piłki nożnej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach: Miłosz Kisiel i Wojciech Wilczyński z klasy III, Daniel Bajor i Dominik Kisiel z klasy II wzięli udział w turnieju organizowanym przez AKS Strzegom odnosząc sukces zdobywając pierwsze miejsce.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  •  

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 11.12.2023
  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  • Biuletyn informacji publicznej
  • liczba odwiedzin: 106953